Reklam
Reklam
İş kurmak sizden 100 Bin TL destek KOSGEB’den

İş kurmak sizden 100 Bin TL destek KOSGEB’den

Beykoz Belediyesi ve KOGİDER işbirliğiyle kendi işini kuracaklara 30 bin TL  hibe desteği ve 70 bin TL sıfır faizli kredi verilecek.  

Beykoz Belediyesi ve KOGİDER (Kobi Girişimci İş Dünyası Derneği) işbirliğiyle düzenlenen, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’yle kendi işini kuracak ilçe sakinlerine 30 bin TL  hibe desteği ve 70 bin TL sıfır faizli kredi verilecek.  

Kendi işini kurmak isteyenlere ve iş fikrine sahip olanlara rehberlik etmek amacıyla Beykoz’da açılan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri için başvurular alınmaya başladı.  Eğitim ve kredi desteğinden yararlanmak isteyenlerin Beykoz Belediyesi girişindeki KOGİDER bürosuna müracaatı gerekiyor.

20 Mart 2015’te başlayacak eğitim sonunda ilçe sakinleri yeni iş kurma fırsatlarına kavuşacak. 2015 yılı sonuna dek 3 bin marka müracaatının hedeflendiği çalışma kapsamında ilçede işsizliğin en aza inmesi bekleniyor.

70 bin TL Sıfır Faizli Kredi

Beykoz Belediyesi ve KOGİDER işbirliği ile hazırlanan KOSGEB destekli girişimcilik eğitimlerine; yeni işini kurmak isteyen herkes katılabilecek. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilere KOSGEB desteği ile 30.000 TL hibe 70.000TL sıfır faizli kredi verilecek.

2015 yılı içinde her ay düzenlenmesi beklenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı’nın Mart ayında başlayacak ilk eğitimlerine mülakat ve testte başarılı olan adaylar kabul edilecek.  

Eğitim sonunda başarılı olan adaylar KOSGEB sertifikası almaya hak kazanacak. Yeni iş yerini kurma kararlılığında olanlar ve Türk Patenti Marka müraacatı yapmış olanlar alınacak. Ayrıca yeni iş yeri kurmak için gerekli olan işletme sermayesi, KOGİDER’le anlaşmalı bankalardan düşük faizli kredi imkanıyla sağlanacak.

Girişimciliğin teşvik edilmesi, istihdam ve ekonominin canlılık kazanmasını amaçlayan  programda adaylara; girişimcilik, iş planı hazırlama, pazarlama planı hazırlama, iş kurma ve yönetme konularında eğitimler verilecek.

Program  proje hazırlayabilen ve yönetebilen, işletme yönetimini bilen, çevresini ve gelişmeleri gözlemleyebilen, kendisine ve çevresine artı değer kazandırabilen yüksek nitelikli bireyler yetiştirilmesini de kapsıyor.  

Engelli ve bayan girişimcilere ayrı ayrı eğitimlerin düzenleneceği bireysel, ailece veya ortaklaşa iş kurmak veya geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık olarak düzenlenen programa kayıtlar Beykoz Belediyesinde devam ediyor.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNE KATILIM ŞARTLARI

1.Kendi işini kuracak olan T.C vatandaşı 22-60 yaş grubu herkes katılabilir.

2.Türk Patent Ofisinin adına Marka Müracaatı yapmış olmak.

3.Eğitim Sonunda projesini hazırlamakta karalı olmak ve kesin olarak iş yeri açmak. 

4.Açacağı iş ile ilgili mülakat da girişimci testinde başarılı olmak.

5.İş yerini Beykoz ilçesinde açacak olanlara öncelik verilecektir.

6.KOGİDER üyelerine öncelik verilecektir.

7.Eğitim Cumartesi-Pazar, Hafta içi grupları halinde yapılacaktır.

8.Sadece Bayan Girişimcilere ve Engelli Girişimcilere özel kurslar açılacaktır.

9.Eğitimler Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu, Üsküdar Ünüversitesi, Adıgüzel Meslek Okulu akademisyenleri tarafından verilecektir.

10.Kuracağı iş yeri için KOSGEB desteği haricinde gerekli finansmanı nerden ve nasıl bulacağı belirlemiş ve hazırlıklarını tamamlamış olmak.

11. İş yerinde en az 1 personel istihdam edebilecek girişimcilere öncelik sağlanacaktır.

12.İhracata yönelik iş yeri açacak öncelik sağlanacaktır

13.Ar-Ge veya İnovasyon amaçlı projelere öncelik tanınacaktır.

14.Beykoz ekonomisinin güçlenmesine katkı sağlayacak projelere öncelik tanınacaktır.

15.Kuracağı iş yeri için daha önce deneyim sahibi ve meslek sertifikalarına sahip olan girişimcilere öncelik sağlanacaktır.

16.Franchising veya Bayilik alma işlemlerine başlamış olanlara öncelik tanınacaktır.

Detaylı bilgi için: www.girisimcilikegitimleri.com;

YORUMLAR...