Reklam
Reklam
Saray’a atanan Mehmet Bilir Beykoz’a veda etti

Saray’a atanan Mehmet Bilir Beykoz’a veda etti

Beykoz İlçe Müftülüğü, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na imam olarak atanan Mehmet Bilir’i uğurladı.

Beykoz İlçe Müftülüğü, Riva Camii İmam Hatipliğini yaparken Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na imam olarak atanan Mehmet Bilir’i uğurladı.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen veda programında, Mehmet Bilir’e yaptığı hizmetlerden ötürü İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından plaket takdim edildi.

Program, Mehmet Bilir’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile açıldı. Daha sonra açılış konuşmasını gerçekleştiren Müftü Hüseyin Demirtaş, Mersin’de katledilen Özgecan Aslan’ı da rahmetle anmayı unutmadı ve salondaki herkesin ruhuna Fatiha okumasını istedi.

Her ay bu salonda din görevlileri toplantısı yaptıklarının bilgisini paylaşan Müftü Hüseyin Demirtaş, konuşmasının devamında Mehmet Bilir’in atanmasına ilişkin duygularını şu şekilde dile getirdi: “Bugün hem üzüntülü hem sevinçliyiz. Beykoz’dan bir Mehmet Bilir geçti. Çoğu zaman hocamıza Kuran okuma imkanı veriyorduk. Bizler her zaman çocuklara dedik ki, ‘Mehmet Bilir hocamızı fazla sevelim’. Çünkü onun aramızdan ayrılacağı  belliydi. Daha çok insana ulaşacak mekanlarda olması gerektiğine her zaman inandık. Çünkü, başka illere hatta Avrupa’ya gidiyordu. İnsanlar onu dinlemek istiyordu”.

Mehmet Bilir’i her zaman dinlemek istediklerini ve onun farklı bir okuyuş tarzı olduğunu söyleyen Müftü Demirtaş; “Onun sesini dinlemek sizi bağımlı yapabilir. Detone olmayan bir sesi var ve vakur bir duruşu var. Bunu kibir gibi düşünmeyin öyle değil. Tam ortasındadır. Bir din görevlisinde olması gerektiği gibi. Dünyanın merkezi olabilecek bu mekanda, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na görevlendirilmesi rastgele bir olay değildir” şeklinde konuştu.

Mehmet Bilir’i unutmayacaklarını ve yeni görev yerinde sık sık ziyaret edeceklerini de ayrıca sözlerine ekleyen Müftü Demirtaş, hizmetlerinden ve başarısından ötürü Bilir’i kürsüye alarak plaket takdim etti.

Plaket karşısında duygulanan Mehmet Bilir, bunun bir veda olmadığının altını çizerek, salondaki arkadaşlarına seslendi ve: “Hepinizin Ankara’da bir evi var unutmayın. Sizleri bekliyorum. Hepiniz hakkınızı helal edin. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na atanma şerefi benim değildir Kuran’ındır” dedi.

Türkiye Diyanet-Sen ve Türkiye Diyanet Vakıf-Sen tarafından da Mehmet Bilir’e plaket takdim edildi.

Ayrıca İmamlık görevinden emekliliğe ayrılan Halit Serçil’e de hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi takdim edildi.

Veda programının ardından İBB Beykoz Sosyal Koru Tesisleri’ne geçilerek Mehmet Bilir’in aradan ayrılışından sebep birlikte yemek yenildi.

Mehmet Bilir kimdir?

1983 Hatay Antakya doğumludur. Hafızlığı Hatay’da ikmal etmiş ve Rahmetli Cuma Sepetçi Hoca’dan ders almış bir hafızdır. Kendisi gibi babası ve 3 kardeşi de hafızdır. 2010 yılında Moskova’da dünya 2.si olmuştur.

YORUMLAR...