Reklam
Yöre Dernekleri ’Hayırlı Olsun’ ziyaretlerini tamamladı

Yöre Dernekleri ’Hayırlı Olsun’ ziyaretlerini tamamladı

Beykoz Yöre Dernekleri Birliği, kongrelerini tamamlayan siyasi parti ziyaretlerinin sonuncusunu BBP Beykoz İlçe Başkanlığı’na gerçekleştirdi.

Beykoz Yöre Dernekler Birliği, kongrelerini tamamlayan siyasi partilere ‘hayırlı olsun’ ziyaretini son olarak Büyük Birlik Partisi (BBP) Beykoz İlçe Başkanlığı’na gerçekleştirdi.

Samimi bir ortamın oluştuğu ziyarete; Yöre Dernekler Birliği Dönem Başkanı ve aynı zamanda Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz, Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Erzurumlular Dernek Başkanı Ziya İnik, Kars-Ardahan Dernek Başkanı Metin Yıldız, Ordulular Dernek Başkanı Özkan Ayduğan ve Sivaslılar Dernek Başkanı Özer Güneş katıldı.

BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin ve teşkilatı tarafından ağırlanan Yöre Dernekleri Birliği, kendilerini ve projelerini bu kez de orada anlattı.

Konuşmasında yaklaşan genel seçime değinen Dernekler Birliği Dönem Başkanı Fatih Yılmaz, Beykozlu birinin milletvekili olmasının gönüllerinden geçtiğini ve buna bağlı olarak sonucunda bu yönde olmasının siyasi parti gözetmeden kendilerini mutlu edeceğini belirtti.

Melih Perçin: Davamız baki...

Karşılıklı sohbet havasında gerçekleşen toplantıda ilk sözü alan BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, BBP’nin Beykoz’daki kuruluş sürecini anlattı. Gerek siyasi partilerin gerekse sivil toplum örgütlerinin ortak noktasının ‘Beykoz’ olduğuna dikkat çeken Perçin, çağın ilerlemesi ile gelişen teknolojinin kültürel erezyona yol açtığını vurguladı. Perçin: “Bizim şöyle bir iddiamız var: Milli ve manevi değerlerin temsilcisi olarak değil, hizmetkari olarak yola çıktık. Milliyetçiliğin temsilciliği biziz, İslamın temsilciliği biziz gibi iddiamız yok bizim! Niyetimiz haris. Sadece bunlara hizmet edersek, yarınlara huzur içerisinde hoş seda bırakarak ömrümüzü tamamlarız diyoruz. Ama davamız baki...Ömürboyu sürecek bir davaya inanıyoruz. Bunun ismini de Nizamı Alem dedik. Ocaklarda yetişmiş insanlarız, halende oralarda çocuklarımız var. Bu misyonun etrafında da bu insanları yetiştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Fatih Yılmaz: Yazıcıoğlu, büyük hayranlık duyduğum insanlardan birisidir!

Perçin’in konuşmasının ardından sözü devralan Yöre Dernekler Birliği Dönem Başkanı Fatih Yılmaz, ziyaret amaçlarının kongre sonrası ‘hayırlı olsun’ ziyareti olduğunu söyleyerek, dernekler birliği hakkında İlçe Başkanı Perçin’e bilgi aktardı. 16 yöre derneklerinden oluştuklarını kaydeden Yılmaz; “Resmi olmasa bile kendi içimizde gayri resmi bir birliğimiz var. Her ayın ilk Salı günü toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu, ‘köyümüzde ağırladığımız bir ağabeyimiz’ olarak tanımlayan Yılmaz; “Köy odamızın açılışını gerçekleştirmişti. Bu vesileyle o büyük insanla sohbet etme imkanımız oldu.... Büyük hayranlık duyduğum kişilerden birisidir” ifadelerini kullandı. Yılmaz ayrıca geçtiğimiz günlerde rahmetli olan Muhsin Yazıcıoğlu ‘nun annesi içinde taziyede bulundu.

Dernekler birliği olarak bazı etkinlikleri hayata geçirmeyi düşündüklerinin de bilgisini veren Fatih Yılmaz, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Kendimize bu yıl 3-4 tane hedef belirledik... İlk 3 aylık periyotta, özellikle kötü alışkanlık, uyuşturucu ile alakalı bir çalışma başlattık. İnşallah bunu yakın zamanda faaliyete geçireceğiz. Diğer 3 aylık dönemde, kentsel dönüşüm, mülkiyet gibi konularda ortak bir çalışma yapmayı hedefliyoruz. Yazın zaten kültürel çalışmalar yoğun olacak. Son 3 aylık dönemde ise, kentlilik bilinci ile aiakalı bir çalışma yapmayı hedefliyoruz”.

Konuşmaların sonrasında objektiflere toplu poz verildi.

YORUMLAR...