Reklam
Reklam
CHP, seçim startını Yenimahalle’den verdi!

CHP, seçim startını Yenimahalle’den verdi!

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, seçim startını Yenimahalle ve İncirköy’den verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, genel seçimlerin ilk startını Yenimahalle ve İncirköy’den verdi.

İlk olarak açılışı gerçekleşen Yenimahalle Seçim İrtibat Bürosu büyük bir kalabalıkla hizmete açıldı. CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, İlçe Başkanı Şevket Arıkan, belediye meclis üyeleri, partililer ve mahalle sakinlerinin katıldığı açılışta CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Veli Gümüş: Evlerimizi yıkanın, villalarını yakarız!

İlk konuşmayı gerçekleştiren Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Veli Gümüş, Yenimahalle’nin bir çok sorunu olduğunu, en önemli sorunun ise mülkiyet problemi olduğunu ifade etti. “Evlerimizi yıkanın, villalarını yakarız” diyen Gümüş, CHP’nin gençlere önem veren bir siyasi parti olduğunu vurgulayarak, partide aktif görev alan genç arkadaşlarını yanına çağırdı ve onları kamuoyuna tanıttı. Geleceğin iktidarını gençlerin kuracağına dikkat çeken Gümüş, konuşması sırasında büyük alkış aldı.

Yenimahalle CHP belediye meclis üyesi Yılmaz Işık da seçim irtibat bürosunun mahalle halkına hayırlı olmasını diledi.

Şevket Arıkan: Yerinde dönüşümü sağlayacak iktidar anlayışı, CHP’nin anlayışıdır!

Daha sonra sözü İlçe Başkanı Şevket Arıkan aldı. Arıkan, Türkiye’nin içeride ve dışarıda ciddi sorunları olduğunu belirterek; “Yenimahalle’nin de ciddi sorunları var. Bu sorunlarımız; aşımız, işimiz, ekmeğimiz, evimiz, imarımız, yaşam alanlarımız... Bu sorunlarınızı yıllardır çözemeyen bir yerel iktidar, bir genel iktidar ve bir parti anlayışı var. AK Parti’nin yerel iktidar anlayışı kesintisiz 2 yıldır İstanbul’u yönetiyor. Yine AK Parti’nin yerel iktidar anlayışı kesintisiz 20 yıldır Beykoz’u yönetiyor. Hala sorunlarınız bitmemişse, 20 yıldır İstanbul’u ve Beykoz’u yöneten anlayış, iflas etmiştir. Yerinde dönüşümü sağlayacak iktidar anlayışı, CHP’nin anlayışıdır. Bu seçim bürosu sizin eviniz olacaktır, her gün nöbetçi arkadaşlarımız gelecektir. Sorularınıza cevap vereceğiz. Biz, siz olacağız burada! Önümüzdeki 100 gün içinde yaklaşık 1 ay sonra yapacağımız parti içi demokrasinin Türkiye’deki hiçbir partide görmediğiniz örneğiyle milletvekili adaylarımızı çıkaracağız. Bir parti içinde demokrasi yoksa, iktidara da gelse ülkede demokrasiyi kuramaz. Kuramıyorlar, vekillerimize saldırıyorlar ama bizi asla yıldıramayacaklar! CHP’nin genel başkanı Türkiye’nin örnek başbakanı olacak. Bu defa verin bu desteği...” şeklinde konuştu.

Arıkan’ın konuşmasının ardından sözü alan CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ise, açılışa katılmaktan ötürü son derece gurur duyduğunu ifade etti. Öğüt, parti içindeki gençleri işaret ettiği konuşmasında, partinin geleceğinin temsili burada görmenin mutluluğunu yaşadığını ayrıca belirtti. 

Akif Hamzaçebi: Türkiye Cumhuriyeti ilk kez toprak kaybediyor!

Son konuşmacı olarak Öğüt’ten sözü devralan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Yenimahalle’nin sorunun Türkiye’nin sorunu olduğuna vurgu yaparak başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Yenimahalle’deki sorunu çözen, Beykoz’daki ve Türkiye’deki sorunu çözer. Cumhuriyet’in 93. yılına girdik. 93 yıllık Cumhuriyet hayatımızın 13 yılını AK Parti ile geçirdik. 13 yıllık süre sonunda nereye geldik derseniz, gelmiş olduğumuz noktada; Cumhuriyet, bizi bir arada tutan toplumsal dayanışma, eşitlik, özgürlük, kardeşlik gibi değerler büyük zarar görmüştür. Toplum kutuplaşmış, toplumun bir kesimi Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ifadesiyle, diğer kesimine nefretle bakar hale gelmiştir. Bir toplum, bu şekilde yönetilemez. Türkiye’nin süratle bundan kurtulması lazım.  Hepimiz kucaklaşmalıyız”.

Türkiye’nin bin yıldır vatan toprağı olan Süleyman Şah Türbesi’ni kaybettiğine değinen Hamzaçebi; “Türkiye Cumhuriyeti ilk kez toprak kaybediyor. Bunu hükümetin yetkilileri Ankara’da bir başarı gibi anlatıyor” dedi.

Beykoz’daki mülkiyet sorununu da dile getiren Hamzaçebi; “Sizin sıkıntınızı paylaşacağız. Sizin omzunuzdaki yükü bizde omuzlayacağız. Sizin sıkıntınız, bizim sıkıntımızdır. Sizlere hizmet etmek için buradayız. 2B ve mülkiyet sorununu çözmek için CHP olarak çok çaba sarf ettik. Bu konunun öncülüğünü CHP yaptı. Sevgili Yenimahalleliler, sizlerin hizmetinizdeyiz. Siz burada tapunuzu alıp, huzur içinde başınızı yastığa koyana kadar biz yollarda olacağız” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Konuşmaların sonrasında, İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve Milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt ile Akif Hamza Çebi irtibat bürosunun açılış kurdelisini kesti.

Yenimahalle’deki açılışın sonrasında İnciköy Çukurçayır mevkiinde diğer seçim irtibat bürosunun açılışı yapıldı. İncirköy’deki açılışa, Kadir Gökmen Öğüt ve Akif Hamzaçebi başka programlara gitmek zorunda oldukları için katılamadı. 

YORUMLAR...