Reklam
Reklam
Cihan Bağdatlı

Beykoz’un karla mücadele başarısı

17 Şubat akşamı itibariyle İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı ulaşımı felç etti. Aniden bastıran şiddetli kar yağışı sonucunda yerine göre kar kalınlığı 20-30cm’e kadar ulaştı.

Kar yağışının bastırdığı gün saat 21.00 sularında köprü trafiğinde mücadele ederken, bağlantı noktam Etiler üzerinden, Levent-FSM köprüsü. Avrupa yakasında araçla gitmenin mümkün olmadığı, yollarda kar kalınlığının giderek arttığı anlarda bizde sakince her ne kadar kilit olsa da yola devam etmeye çalıştık.

FSM köprüsünden geçip, Anadoluhisarı sapağına gelene kadar yol karlı ve bazı noktalarda buzlanmış yolda bir o kadar dikkatli giderken aynı şekilde takipte kasılmak çok yordu.

Anadoluhisarı sapağından Beykoz sınırları içerisine girdiğimizde sanki kar yağmamış? “Beykoz’da hiç kar yok” diye mırıldandık. Göksu’ya doğru süzüldüğümüzde Beykoz Belediyesi Kar ile Mücadele araçlarını gördük. Beykoz’un yollarında neden kar olmadığı anlaşıldı.

Ocak ayı ortalarında Beykoz Belediyesi Hizmet filosuna 5 Adet Karla mücadele kamyonu ekledi. Karla mücadele kamyonlarının, hizmet etkisi bu kar yağışında görüldü. Beykoz’da köy yollarında ufak aksamalar dışında, Ana caddelerimiz ve küreme aracının girebileceği ara sokaklarda araçların trafik akışı açık tutuldu. İkamet ettiğimiz sokağa iki kere kar temizleme kamyonu girerek, sokağımızı anında ulaşıma açtı.

Yıllar önce sokağın açılmasını 1 hafta beklerdik, şimdi anında iki kere hizmet aracı gelip yolu açıyor. Söze ne gerek, hizmet ortada.

Büyüyen Türkiye, gelişmiş şehirler ve gelişen belediyelerimiz.

Beykoz Belediyesi’nin karla mücadele başarısına benden bir alkış.

Karla mücadele başarılıydı; şimdi ikinci aşama asfalt yollarımızda ki çukurları kapatmak.

Kalın sağlıcakla.

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...