Reklam
Reklam
Hızır Yılmaz, aday adaylığını resmen açıkladı...

Hızır Yılmaz, aday adaylığını resmen açıkladı...

Hızır Yılmaz, CHP İstanbul Milletvekili Aday Adayı olduğunu resmi olarak örgütüyle ve kamuoyuyla paylaştı.

‘Ön seçim olursa aday olurum’ diyen Hızır Yılmaz, ön seçimin kesinlik kazanmasından sonra Milletvekili Aday Adaylığını resmi olarak örgütüyle ve kamuoyuyla paylaştı.

Kavacık’ta bulunan ilçe binasının önünde düzenlenen adaylık açıklamasına partililer tarafından büyük ilgi gösterilirken; İlçe Başkanı Şevket Arıkan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldırım, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yakup Çelik, Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, belediye meclis üyeleri ve milletvekili aday adayları katıldı.

Yakup Çelik: Ön seçimde gençlerden ve kadınlardan yana taraf olacağız!

Hızır Yılmaz’ın adaylık açıklamasının açılış konuşmasını ilk olarak Gençlik Kolları Başkanı Yakup Çelik yaptı. Ön seçim sürecine girdiklerini partililere hatırlatan Çelik; “Biz bu ön seçimde gençler olarak taraf olacağız. Gençlerden, kadınlardan, örgüt emekçilerinden, bütün aday adaylarımızdan yana taraf olacağız. Örgüte dokunan herkesten taraf olacağız” dedi.

Ayşe Yıldırım: Yılmaz, örgütün her zaman yanında oldu!

Yakup Çelik’in ardından kürsüye çıkan Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldırım, Hızır Yılmaz’la çok kavgalar yaşadığını ancak, örgüt ne zaman bir şey üretmeye kalksa Yılmaz’ın örgüte her zaman destek verdiğini vurguladı. Yıldırım, Beykoz’dan çıkan bütün aday adaylarını desteklediklerini de sözlerine ayrıca ekledi.

Aydın Düzgün: AKP hükümeti diktatörlüğünün son kullanma tarihi geldi!

CHP Beykoz Belediyesi Grup Başkanvekili Aydın Düzgün de Hızır Yılmaz’a çıktığı yolda başarılar dileyerek; “Bu ülkeyi bölen, ötekileştiren, ayrıştıran ve son olarak demokrasiyi de ortadan kaldırmaya uğraşan bu AKP hükümeti diktatörlüğünün son kullanma tarihi geldi. İnanıyorum ki, Doğruyol ve Anavatan’ın akibetine uğrayıp çil yavrusu gibi dağılacaklar. Bu ülkenin geleceği, sorumluluğu hepimizin sırtında...” şeklinde konuştu.

Şevket Arıkan: Bu örgütte bugünden itibaren kendi içinde tartışma yapmasını yasaklıyorum!

İlçe Başkanı Şevket Arıkan ise, partililere seslenerek; “Kazamız mübarek olsun, düğünümüz kutlu olsun! Herkes görecek, yer yerinden oynayacak! Ve artık AKP bu halkı limon gibi sıkamayacak... Süpüreceğiz onları... Buna inanıyorum ve başaracağız! Biz bu ön seçimi başarmalıyız. Biz bu ön seçimden alnımızın akıyla çıkmalıyız. Herkese şu mesajı vermeliyiz: Bu parti, demokrasinin sahibi olan bir partidir. Bu parti, Kuvayi Milliye’nin partisidir. Ben artık 7 Haziran’a kadar konuşmalarımda artık bu siyasi iktidarı muhattap almayacağım. Çünkü, dünya AKP iktidarının ne olduğunu anladı. Niye vaktimizi boşa harcıyoruz? Neden kendi yapacaklarımızı anlatmak varken, niye boşu boşuna zaman ayırıp, enerji tüketelim. Bu örgütte bugünden itibaren kendi içinde tartışma yapmasını yasaklıyorum! Enerjimizi kime yönelteceğimizi biliyoruz. Bizim birbirimizle alacağımız, vereceğimiz yok...Biz birbirimizin kardeşiyiz ve birbirimize destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Oktay Bozkurt: Ankara’ya CHP’nin bayrağını dikeceğiz!

Arıkan’ın sonrasında Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt’ta kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi ve şunları ifade etti: “Ben tabandan geliyorum. Bu umuda yolculukta hep beraber bir umut ışığı yakaladık. Biz bu ışığı Edirne’den yaktık, sıra sizlerde... Bu ateşi körükleyeceksiniz. İnanın 7 Haziran’da devrimci ateşimle, yüreğimle tam bağımsız Türkiye diye bağırarak Edirne’de yola çıkacağız, devrim şarkılarıyla Beykoz’a gelip sizi alarak Ankara’ya CHP’nin bayrağını dikeceğiz!”.

Hızır Yılmaz: Ön seçim için çok mücadele ettik

Son konuşmacı olarak sözü alan CHP Milletvekili Aday Adayı Hızır Yılmaz, konuşmasına Fuat Avni twitter hesabından yayınlanan CHP’yi kapatacaklar iddasından başladı ve şunları söyledi: “Bu yapacak adam, bunu ancak rüyasında görür. Hani diyorlar ya, biz kefen giyerek yola çıktık. Sen kefen diyerek yola çıktıysan, biz Mustafa Kemal’in askerleri, Denizlerin yoldaşları, biz ölüme nikahlı doğmuşuz! Bu ön seçim için çok mücadele ettik. Her kim ki mezhep üzerinden, etnik kimlik üzerinden, bölgecilik üzerinden istediği yolda ben onla başbaşa yarışayım. Benim partimin üyeleri hangi mezhep inancına sahip olursa olsun, hangi bölgeden gelirse gelsin adama oy verin adama! Lütfen aday adaylarımız kartlarınızı dağıtın, burası Hızır Yılmaz’ın alanı değil. Burası CHP’lilerin buluşma alanıdır. Kesseler başımı, kesemem Pir Sultan’ın başını! Haksızlıklara karşı kılıcı olurum Hz. Ali’nin. Hak, hukuk, adalet dendi mi, Hz. Ömer’in adaletidir, adaletim...“

Hızır Yılmaz, konuşmasının ardından kendisi gibi CHP İstanbul Milletvekili Aday Adayı olan kişileri de yanına çağırarak örgüte onları tanıttı ve sonrasında objektiflere birliktelik fotoğrafı verildi.

Programın sonrasında ilçe binasında da düzenlenen örgüt toplantısında aday adayları kendilerini örgüte tanıttı. 

YORUMLAR...