Reklam
Reklam
İşçi Partisi Vatan Partisi ile Beykoz’da yeniden doğdu!

İşçi Partisi Vatan Partisi ile Beykoz’da yeniden doğdu!

İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, isim değişikliği sonrasında Vatan Partisi olarak tabelasını değiştirdi.

İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Genel Kurultayı’nın ardından kararlaştırılan isim değişikliği sonrasında Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı olarak tabelasını değiştirdi.

Tabela değişim töreninde aynı zamanda partiye yeni katılan üyelere de İl Yöneticisi Osman Kuruca tarafından rozet takıldı.

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan, Merkez Karar Kurulu Üyesi Günizi Dizdar, İl Yöneticisi Osman Kuruca ve bir çok parti üyesi Kavacık’ta bulunan ilçe binasına gelerek törene katıldı.

Beykoz Güncel Haber’in sorularını özel olarak yanıtlayan İlçe Başkanı Eyüp Bostan ve Merkez Karar Kurulu Üyesi Günizi Dizdar, bu isim değişikliğinin büyük bir birleşime kapı açtığının altını çizdi.

İlçe Başkanı Eyüp Bostan: Tüm vatanseverlerin birleştiği bir yapıya kavuşturduk!

İşçi Partisi sizce neden bu isim değişikliğine ihtiyaç duydu?

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan Ankara’da bir kurultayımız oldu. Orada ismimizi değiştirdik. İşçi Partisi denilince emekçilerle özdeşleştiriliyordu. Aslında değildi ama öyle gözüküyordu. Ülkücüler, milliyetçiler, devrimciler, sosyalistler ve tüm vatanseverlerin birleştiği bir yapıya kavuşturduk. Kararın çıkış noktasının da bu olduğuna inanıyoruz. Bizim partimizde dikkat edin kavga üslubu yok, başkalarını eleştirmek yok. Sadece bu karanlıktan nasıl çıkabiliriz diye siyaset yapacağız. Bu ülke şimdi de bir Kurtuluş Savaşı veriyor ve biz tüm vatanseverler olarak bu partide birleştik. Ayrıştıran değil, birleştiren bir parti olacağız. Kişisel hesaplarımızın içinde hiç bir zaman olmadık. Biz hep öncü ve fedai olduk.

Merkez Karar Kurulu Üyesi Günizi Dizdar: Yakın gelecekteki iktidar Vatan Partisi!

Genel Başkanınız Doğu Perinçek’in Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed ile görüşmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Değerli Genel Başkanımızın bu davranışının nedeni; AKP hükümetinin kırdıklarını tamire başlamak arzusudur. Zaten Ermeni hadisesi ile ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde kazanılmış hukuk zaferinin peşine yurtta sulh, cihanda sulh ilkesini benimsemiş partimizin yapması gereken komşularımızla dostluk ilişkilerimizi yeniden tesis etmektir. Bunu tesis etmek üzere, yıkılanları onarmak üzere, Güneydoğu’daki yanlış politikaların alternatifi olduğumuzu kabul etmiş olan bu ön görüye sahip Beşar Esed’ın davetiyle, çözümcü bir yakın geleceğin iktidarı olmamız nedeniyle görüşmeye gidilmiştir.  

İl Yöneticisi Osman Kuruca: AKP’yi yıkacağız!

İki gün önce Dolmabahçe’de Başbakanlık konutunda PKK ile hükümetin bakanları bir anlaşamaya vardılar ve bunu Türkiye’ye ilan ettiler. Anlaşma şudur:     Yeni bir anayasa yapılacak, Türkiye bölünecek. İşin özeti budur. Ne yazık ki, kamuoyunun önünde açıkça Türkiye’nin bölüneceğinin ilan edilmesi tablosu Türkiye’nin gerçeğidir. Ama Türkiye’nin daha önemli bir gerçeği daha var. Türkiye’de bugün Vatan Partisi rüzgarı esmektedir. 15 bin kişilik bir kurultay yaptık. Binlerce yeni üyemiz o kurultaydan sonra partimize katılmaktadır. Türkiye’nin fazla bir zamanı yok. Önce bunu görmek ve bilmek lazım. Herkese büyük sorumluluklar düşmektedir. Üreten ve birleşen Türkiye’yi yaratma sorumluluğunu yerine getireceğiz ve AKP’yi yıkacağız!

Haber: Burcu Çelik

YORUMLAR...