Reklam
Riva Cam Sanatı ile buluşuyor!

Riva Cam Sanatı ile buluşuyor!

Beykoz Belediye Meclisi’nin Mart Ayı ikinci toplantısında Riva’da kurulacak olan cam sanatı merkezi görüşüldü.

Beykoz Belediyesi Meclisi Mart Ayı’nın ikinci toplantısını yaptı. Meclis Başkan Birinci Vekili Manolya Demirören Tekin’in başkanlık yaptığı toplantıda, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın desteğiyle Riva’da kurulacak olan cam sanatı merkezi görüşüldü. 

Beykoz’da camcılığı yeniden canlandırmak üzere başlatılan “Riva Cam Sanatı ile Buluşuyor”Projesi’yle kurulacak olan Cam Sanat Merkezi’yle ilgili genel kurula bilgi veren Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu merkezde eğitim, satış ve tanıtım çalışmaları yapılacağını söyledi.

Muharrem Kaşıtoğlu: Polonezköy’deki bu cam merkezinin bir benzeri Riva’da yapılacak!

Beykoz’da camcılığı yeniden canlandırmak üzere başlatılan ‘Riva Cam Sanatı ile Buluşuyor’ Projesi’yle kurulacak olan Cam Sanat Merkezi’yle ilgili genel kurula bilgi paylaşan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, şunları söyledi: “İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen bu projenin bir örneği geçtiğimiz yıllarda Polonezköy’de açıldı ve faaliyetine devam ediyor. Polonezköy’deki bu cam merkezinin bir benzeri Riva’da yapılacak. Planlamalara göre, 150 metre karelik bir Show Room olacak. 30 kursiyere eğitim verebilecek bir alan planlıyoruz. Başarılı olan 10 öğrenciye Show Room içerisinde ürünlerini satabilecekleri stant verilecek. Yaklaşık 400 - 500 bin liralık bir proje bu.  İlçe Kaymakamlığı’nın öncülüğünde İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından bu proje hayata geçirilecek, belediyemizde bu projeye destek verecek”.

Aydın Düzgün: Proje Kavacık-Riva otoyolu üzerine yapılmalı!

Proje üzerine fikirlerini aktarmak üzere söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün ise; “Kavacık-Riva yolu otobanı üzerinde böyle bir şey yapılsa ki, daha önceden geçen dönem İtalya’ya gittiler.  Camla ilgili İtalyanlar milyonlarca dolar kazanıyorlar. Gerçekten bu çok önemli. Beykoz’u var eden bir şey... Cumhuriyetin en önemli değerlerinden birinin fabrikanın olduğu bir yer. O yüzden ben bu projenin Riva’da değil, Kavacık-Riva otoyolu yapılmasını doğru buluyorum” dedi.

Aydın Düzgün’ün sözlerine cevap veren Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Kavacık Mahallesi’nde ayrıca bir satış noktasının kurulmasının planlandığını söyledi.

‘Riva Cam Sanatı ile Buluşuyor’ projesiyle ilgili müdürlük teklifi görüşülmek üzere genel kurul tarafından oy birliğiyle Kültür ve Turizm Komisyonu’na havale edildi.

Belediye Meclisi ayrıca Riva Kalesi ve Çevresinin Düzenlenmesi İşi için gerektiğinde belediye bütçesinden harcama yapılabilmesi ile 26 iş yerine hafta tatili ruhsatı verilmesi hakkındaki raporları oy birliğiyle kabul etti.

Bir sonraki meclis toplantısı 6 Mart 2015 Cuma günü yapılacak. 

YORUMLAR...