Reklam
Reklam
Belediye Meclisi’nde kadınların önemine vurgu yapıldı

Belediye Meclisi’nde kadınların önemine vurgu yapıldı

Beykoz Belediye Meclisi son oturumunu, kadınlara verilmesi gereken öneme ve değere dikkat çekerek kapattı.

Beykoz Belediye Meclisi, Mart ayı meclis oturumlarını tamamladı. Son meclis toplantısı, Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin başkanlığında gerçekleşti.

Açılış ve yoklamanın ardından 05.03.2015 tarihli tutanak oylamaya sunularak, meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Manolya Demirören Tekin: Kadınların daha huzurlu olduğu bir dünya diliyorum!

Meclisin açılış konuşmasında Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tüm dünya kadınlarının kadınlar gününü kutlayarak; “Türkiye kadınlarımızın siyasi, sosyal, ekonomik olarak bir çok alanda başarılı işlere imza atması bir kadın olarak beni gururlandırıyor. Bu son yaşanan olaylarda kadına şiddet, cinayet gibi olaylar toplumun kanayan yarasıdır. Umuyorum ki, bu şiddet ve cinayetler son bulacaktır. Ve gerekli cezai yaptırımlar uygulanacaktır. Kadınların daha huzurlu olduğu bir dünya diliyorum” dedi.

Gülay Demirel: Seniye İsmail Hanım ismi Beykoz’da yaşatılmalı!

CHP Belediye Meclis Üyesi Gülay Demirel de son dönemlerde kadına uygulanan şiddetin her geçen gün arttiğına dikkat çekerek; “Bu durum bizler için çok büyük endişe verici. Bu, Türkiye’de kadın olmanın ne kadar zor olduğunu gösteriyor. Şunu da ifade etmek istiyorum ki, bu şiddet sadece kadına yönelik değil, dünyaya baktığınızda şiddet tüm hızıyla yol almakta. Hepimize kadın-erkek demeden çok büyük sorumluluklar düşüyor. Bu şiddet kadına değil, insanlığa uygulanan bir şiddettir” şeklinde konuştu.

Ayrıca 1930’lu yıllarda ilk belediye meclis üyesi kadınlarından bir tanesi olan Seniye İsmail Hanım’ın Beykoz’dan seçildiğine vurgu yapan Demirel, Seniye İsmail Hanım isminin Beykoz’da yaşatılması için önerge verdi.

Önerge, başkanlık makamına oy birliği ile havale edildi.

Gündemde olan teklif ve raporlara geçildi.

Asker uğurlamaları içeren raporla ilgili söz isteyen CHP Meclis Üyesi Yılmaz Işık; yazın çayır da, kışın da Spor Kompleksi’nde toplu bir eğlencenin düzenlenmesini, belediye bünyesinde bir mehteran takımının oluşturulması gerektiğini ve askere gitmeden önce kişilere 1 saatlik bir seminer, eğitim  verilmesi gerektiğini söyledi.

Raporların oy birliği ile kabul edilmesinden sonra meclis, 6 Nisan 2015 tarihinde görüşülmek üzere son buldu.

YORUMLAR...