Reklam
Reklam
Kars-Ardahan Derneği kadınları mantı gününde buluştu

Kars-Ardahan Derneği kadınları mantı gününde buluştu

Beykoz Kars-Ardahan Derneği kadınları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mantı günü düzenledi.

Beykoz Kars-Ardahan Derneği kadınları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kendi aralarında düzenledikleri mantı günü ile bir araya geldi.

Dernek binasında düzenlenen etkinliğe, dernek kadınları oldukça ilgi gösterdi. Gün boyunca kadınlar, bir arada olmanın ve sohbet etmenin keyfini çıkardı.

Kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren Dernek Başkanı Metin Yıldız,  kadınların sosyal hayattaki önemine değinerek, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Yıldız, sözü hemen derneğin Kadın Kolları Başkanı Pembe Toprak’a verdi. Türkiye’de ilk kez kadınlar gününün 1921 yılında kutladığının bilgisini paylaşan Toprak: “Kadının en sıklıkla maruz kaldığı şiddettir. Dünyada her 3 kadından biri 1’i hayatında en az bir kez aile içi şiddete maruz kalıyor. Uzmanlara göre ülke genelinde eşi veya eski eşi tarafından fiziksel şiddete maruz bırakılan kadınların oranı %39 ve kadınların %92’si maruz kaldıkları şiddet neticesinde hiçbir resmi veya sivil kuruluşa başvurmamakta tabiri caizse sineye çekmektedir. Bizler kadınız, Deniz Gezmişiz, Erdel Ereniz, Özge Canız, Berkin Elvanız... Biz anayız, biz kadınız...” dedi.

Konuşmaların sonrasında derneğin kadınları, nefis mantıdan tattı.

YORUMLAR...