Reklam
Reklam
Meşale Anneleri birlikte ’8 Saniye’ filmini izledi

Meşale Anneleri birlikte ’8 Saniye’ filmini izledi

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) Meşale Anneleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘8 Saniye’ filmini izledi.

BEDES Meşale Anneleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Beykoz Eğitime Destek Derneği Başkanı Gülay Demirel’in kız kardeşi Esra İnal’ın başrolünü oynadığı ‘8 Saniye’ filmini izledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel Kanyon sinemalarında gerçekleştirilen ‘8 Saniye’ filminin gösterimine Beykoz Eğitime Destek Derneği Başkanı Gülay Demirel, filmin yapımcıları İpek Sorak ve Ömer Faruk Sorak, başrol oyuncusu Esra İnal ile meşale annesi 300 kadın izledi.

BEDES Derneği Başkanı Gülay Demirel yapmış olduğu açıklamada “Beykoz Eğitime Destek Derneğinin göz bebeği "Meşale Anneleri’’ni ağırlayan, filmi bizlerle birlikte izleyen ve bize hiç unutamayacağımız bir gün yaşatan film ekibine teşekkür ederim.” dedi.

Gülay Demirel filmin başrol oyuncusu olan kız kardeşi Esra İnal için de “Benim biricik doğallık prensesim, sevgi kaynağım Esra İnal çok az kişinin cesaret ederek tüm yaşanmışlıklarını ve yaşam tecrübesini gencecik yaşta beyaz perde aracılığıyla tüm insanlarla paylaşarak bize ilham kaynağı oldu. Asırlardır kültürümüzün içine yerleşen yanlış öğretilerin, her zaman kişisel ve toplumsal mutluluğun önüne set çeken ön yargıların ve şartlanmışlıkların farkındalığını bir kez daha hatırlattı.” diyerek meşale anneleri kucakladığın teşekkür etti.

Filmin başrol oyuncusu Esra İnal’da duygularını şöyle ifade etti. “Bugün Annelerimiz teyzelerimiz ve kız kardeşlerimizden oluşan toplam 300 kadın ile birlikte “8 Saniye”yi izledik. Aralarında sinemaya hayatlarında ilk defa gelenler çoğunluktaydı... Onları böyle mutlu ve heycan dolu görmek, sarılıp sarılıp öpmek... Ve beraber el ele tutuşarak sinemayı kocaman bi oturma odasına çevirmek... Filmi izlerken hem ağladık hem güldük... Filimden önce herkese karanfiller dağıtıldı... Filimin sonunda yazılar bitene kadar hiç kimse kalkmadı.. Işıklar yandığındaysa o odadaki tüm annelerim ve kardeşlerim birden ayağa kalkıp gözyaşları ve alkışlar eşliğinde onlara hediye edilen karanfillerle beyaz perdeyi çiçek yağmuruna tuttular. Sonrada bizleri öpücük yağmuruna. “

Güzel bir gün geçiren "Meşale Anneler" film sonrası yapımcı İpek Sorak ve oyuncu Esra İnal’a ödül verdi. Sorak ve İnal’ın filmin ilk ödülünü annelerden almasının mutluluğunu yaşadı.

YORUMLAR...