Reklam
BEDES’den anlamlı eğitim projesi

BEDES’den anlamlı eğitim projesi

Beykoz Eğitime Destek Derneği, Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi’nde anlamlı bir sosyal ve eğitim projesini hayata geçirdi.

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), Beykoz’un çeşitli yerlerinde ve kurumlarında ‘kütüphane’ projesini genişletmeye devam ediyor.

BEDES bu kezde sosyal ve eğitim projesini; Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi’nde gerçekleştirdi. Ferah ve nezih bir ortam olarak tasarlanan kütüphane, içerisinde birden fazla alana hitap edicek kitapları barındırıyor.

CHP Belediye Meclis Üyesi ve BEDES Başkanı Gülay Demirel’i, okullarında ağırlamaktan dolayı memnuniyetlerini dile getiren Okul Müdürü Nuray Özkan, böyle bir projenin okullarında gerçekleşmesinden ve eğitime verdikleri katkılardan ötürü BEDES yönetimine teşekkürlerini sundu.

Özkan’ın ardından sözü alan CHP Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda BEDES Başkanı Gülay Demirel, kadının gücünün önemsenmesi gereken bir dünyada yaşadıklarını belirterek; “Bizim gücümüzü toplumsal barışın, toplumsal mutluluğun içine katsalar bu dünya yaşanılabilir bir cennet olacaktır. Bu farkındalığı ilk önce biz kadınlar  olarak önemsemeliyiz” dedi.

Kütüphane açmalarındaki asıl hedefin ‘insan’ olduğuna vurgu yapan Demirel; “Çocuklarımızı yetiştirirken önce ‘adam’ yetiştirmek zorundayız. Bunu öğrenmek içinde okumak gerekir. Kitap okuyan bir toplum olmamız gerekir. Bunun için her yere kütüphanelerimizi açmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonrasında Demirel, okul velilerine BEDES’i ve meşale anneleri projesini anlattı. Sunum eşliğinde bilgi veren Demirel, orada bulunan tüm velileri bu projenin içine davet etti.

YORUMLAR...