Reklam
Reklam
İmam Hatip öğrencilerinden muhteşem Çanakkale Şehitleri gecesi!

İmam Hatip öğrencilerinden muhteşem Çanakkale Şehitleri gecesi!

Beykoz Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Çanakkale Şehitlerini güzel ve anlamlı bir gece ile yad etti.

Beykoz Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, düzenledikleri fotoğraf sergisi ve şiir dinletisi ile Çanakkale Şehitlerini andı.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, 6.dönem belediye meclis üyesi Erdoğan Coşkun Çap, Okul Müdürü Ömer Çalışkan, okul öğretmenleri ve öğrenci velileri katıldı.

Gecenin sunumunu okul öğretmeni Ayşe Lale Dağlı yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan etkinlik, yaklaşık 2 saat sürdü.

5. ve 6. Sınıf öğrencileri tarafından Çanakkale Şehitlerine yönelik şiir dinletileri, hikayeler ve bunları daha etkileyici hale getirmek için hazırlanmış kısa videolar katılımcılara sunuldu.

‘Bayrak böyle dikilir’ videosu ise, salondaki herkese duygu dolu anlar yaşattı.

Programın sonrasında Çanakkale Şehitleri resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. 1.olan Dilanur Saraç’a hediyesini Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek verdi. 2.olan Esma Sude Ertaş’a da hediyesini İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş verirken, 3.olan Saliha Zişan Çap’a ise Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu hediyesini verdi.

Yücel Çelikbilek: Bu vatanı hepimizin kollaması, koruması gerekiyor!

Gecenin sonunda kısa bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, güzel ve etkili bir Çanakkale şehitleri anlatımı olduğu söyleyerek, tüm öğrencileri tebrik etti. Bu anlatımında herkesin ders alması gerektiğini de sözlerine ekleyen Başkan Çelikbilek; “Bu millet, büyük bir millet. Bu savaşlar, bizim için büyük bir ders olmuş. Bu milletin büyük bir tarihi var. Allah o günleri bir daha göstermesin...Üzerinde bulunduğumuz topraklar çok değerli topraklardır. Bu topraklar kolay kazanılmadı.  Bu vatanı hepimizin kollaması, koruması gerekiyor” dedi. Çanakkale Şehitlerinin 100. Yıllarını kutlayacaklarının da bilgisini paylaşan Başkan Çelikbilek, Ağustos ayının sonuna kadar 250 bin şehidin karşılığı olarak her birinin adına Beykoz’da fidan dikmeyi amaçladıklarını söyledi.

YORUMLAR...