Reklam
Hızır Yılmaz: Şenel Ustabaşı’nın açıklamaları talihsizlik!

Hızır Yılmaz: Şenel Ustabaşı’nın açıklamaları talihsizlik!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Şenel Ustabaşı’nın iddialarına cevap verdi.

Beykoz Güncel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Öztürk ile birebir röportajı esnasında söylemiş olduğu sözlere 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkan Adayı olan CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Hızır Yılmaz, cevap verdi.

Şenel Ustabaşı’nın açıklamalarını ‘talihsizlik’ olarak yorumlayan CHP Milletvekili Aday Adayı Hızır Yılmaz, açıklamalarının bilgi eksikliği ile dolu olduğunu söyleyerek; “Öncelikle Şenel Ustabaşı, Cumhuriyet Halk Partisi’nde belediye meclis üyesi sadece benim tarafımdan değil, kendisi de AKP’ye karşı güçlerin Cumhuriyet Halk Partisi’nde buluşması lazım düşüncesi taşıdığını, burada buluşmanın doğru adres olacağını, kendisi dile getirmiştir. Ben, o zamanki İlçe Başkanımız Bahadır Yavuz  ve belediye başkan aday adaylarımızdan önemli isimler, başta Aydın Düzgün olmak üzere önerilerle meclis üyeliğine davet ettik. O da kabul etti. Cumhuriyet Halk Partisi’nde Şenel Ustabaşı, CHP üye formuna imza atmıştır. Üye olma isteğini beyan etmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi tarafından üyeliği ile ilgili herhangi bir sorun olmamıştır. Daha önce Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ettiğinin dilekçesini beyan etmiştir. Eski partisi Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğini düşürmediği için ve partiler kanununa göre bir kişi iki partiyede üye olamayacağından iki partiden de üyeliği düşmüştür” şeklinde konuştu.

Şenel Ustabaşı’na soruyorum....

Erdal Öztürk’ün ‘Neden kontenjan adayı oldunuz?’ sorusu üzerine Şenel Ustabaşı’nın, ‘Eğer başkanlığı Hızır Yılmaz kazanmayacaksa, belediye meclisine Yücel Başkana karşı siyaset yapmak istemem’ ifadeleri ile cevap verdiğini hatırlatan Yılmaz: “Şenel Ustabaşı, listenin ilk sıralarını talep etmiştir. Ben ise kendisine, ‘Eğer siz CHP’ye belediye başkanlığını kazanmaya destek vermeyeceksiniz, o zaman biz sizi niye listemize alalım. Varsa gücünüz kontenjan olarak CHP’ye katkınızı sağlayın, belediye başkanlığını kazanırsak sizde meclis üyesi olmuş olursunuz’ dedim. O yüzden cevabı doğru değildir. Şimdi ben ona soruyorum: Eğer Cumhuriyet Halk Partisi kazanmış olsaydı, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanı olarak ve belediye meclis grubu olarak biz Yücel Çelikbilek’in kendi döneminde yaptığı usulsüzlüklerle, adam kayırmalarla ilgili yapacağımız işlemlerde el kaldırmayacak mıydı? Ben CHP’nin meclis üyesi listesinde yoktum sözü de eski bir siyasetçi, belediye başkan adayı olmuş bir arkadaşımızın siyaseti bilmemezliğini gösterir. Eğer liste değildi ise, neden meclis üyesi adayı olarak arabalara resimlerini giydirdi? Sokak sokak oy istedi. Vatandaşı olmayan bir şey üzerinden kandırmak herhalde erdemli olmazdı...Sanıyorum ki Ustabaşı, bir şekilde madem meclis üyesi olamadım hem eski partimin üyelerinin gönlünü alayım hem de belediye başkanı ile de ters düşmenin anlamı yok, ona da hafiften göz kırpayım diye düşündü.” dedi.

Ustabaşı’nın, ‘CHP’den meclis üyesi olsaydım da genel seçimlerde MHP’ye oy verirdim’ sözlerine de sitem eden Yılmaz, Ustabaşı’nın açıklamalarının tutarsız olmasından ötürü kamuoyunda güvenirliliğinin tartışılabilir olduğunu söyledi.

YORUMLAR...