Reklam
Reklam
Cihan Bağdatlı

Kavacık Yıldırım Beyazıt Cami’nde Sabah Namazı

Pazar gününe iyi başlamak ve maneviyat için Sabah Namazına, Kavacık Yıldırım Beyazıt Camisine gittik.

Babamların uzun zamandır devam ettirdikleri bir grupları var. Kendilerine “Namaz Niyaz” grubu diyorlar. Namaz Niyaz grubu Cuma, Cumartesi ve Pazar sabahları İstanbul’un farklı camilerine giderek Sabah Namazlarını her caminin farklı maneviyat ortamında eda ediyorlar.

Bu Pazar sabah namazı için bende gruba katılarak, Kavacık Yıldırım Beyazıt Cami’nde sabah namazımızı kıldık.

Pazar günü olmasına rağmen cemaat sabah namazı için kalabalık olarak toplanmıştı. Namaz bitimiyle Beykoz Müftümüz Hüseyin Demirtaş’ın sohbeti bizlere bir maneviyat daha kattı.

Sohbet bitimiyle Kahvaltımıza geçelim dendi. Kahvaltı?

Kavacık Yıldırım Beyazıt Cami’nde her Pazar günü sabah namazları sonrasında bir hayırsever tarafından camii cemaatine kahvaltı ikram ediliyor. Camide ki cemaat topluca namaz bitimiyle sabahın o bereketli, huzurlu saatlerinde hep birlikte kahvaltıya camimizin alt katına iniyoruz.

İçinizde ayrı bir huzur ve maneviyat doluyor. Son zamanlarda içtiğim en güzel çaylardan birisiydi demek tam yerinde olacak. İkram olarak hamd olsun kahvaltılığımızı aldıktan sonra sofra başına geçiyoruz.

Cami cemaati olarak sabah nasibimizi topluca burada alıyoruz. Sohbet ve çay eşliğinde kahvaltımızı tamamlayıp evimize geçiyoruz.

Her Pazar günü Kavacık Yıldırım Beyazıt Cami’nde sabah namazı ardından kahvaltı ikramı vardır. Sizde maneviyat dolmak isterseniz, günün bereketinden almak isterseniz Pazar Günleri Sabah namazında Yıldırım Beyazıt Cami aklınızda olsun.

Bu güzel manevi ortamın sunulmasında ve cemaatimizin sabah kahvaltısını nasiplenmesine katkı sağlayan hayırsever insanlarımızdan Allah bin kere razı olsun, kazanç ve bereketleri artsın, kalpleri maneviyatla dolsun.

Kalın sağlıcakla…

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...