Reklam
Reklam
Beykoz Vakfı’nda gelenek yine bozulmadı!

Beykoz Vakfı’nda gelenek yine bozulmadı!

Beykoz Vakfı Olağan Genel Kurulu’nda gelenek yine bozulmadı ve başkanlığa Şaban Tören seçildi.

Beykoz Vakfı, 11. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Kongre öncesi Gazeteci Can Atak ve eski Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün katılımıyla beraber sabah kahvaltısı yapan vakıf üyeleri, sonrasında duru sesi ile herkesin kulağındaki pası silen Emin Karadayı’nın seslendirdiği bazı eserleri dinledi. Aşık Veysel’in ölüm yıl dönümü olduğunu es geçmeyen Karadayı, onu saygıyla andığını belirterek, onun şiiri olan ‘Uzun ince bir yoldayım’ı beste olarak seslendirdi.

Bir dakikalık saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile resmi olarak başlayan olağan kongrede, ilk önce vakfın 1 yıl süre içerisinde yapmış olduğu faaliyetler sunum eşliğinde üyelere aktarıldı.

Kongreye; BİSK Başkanı Abdullah Yümsel, Gökhan Taneri Vural, İsmet Gonca, Beykoz Güncel Genel Yayın Yönetmeni ve 6. dönem belediye meclis üyesi Erdal Öztürk ve MHP Birinci Bölge Milletvekili Aday Adayı Cüneyt Pulant ile vakıf üyeleri katıldı.

Şaban Tören: Şeriat kantonu oluşuyor...

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, siyasi bir konuşma yaparak, ülkenin genel durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Siyasetin yaşamın içinden bir parça olduğunu söyleyen Tören, siyasi önderleri de toplumun sorunlarına eğilmemesinden ötürü eleştirdi. Tören, Türkiye gündeminde iki önemli konunun olduğunu ve bunların da doğudaki özerklik ve başkanlık olduğunu söyledi. Özerklik konusunun üstüne basan Tören, herkesin bu konuda fikrinin alınması gerektiğini, aksi takdirde ise, Batı’da kaos yaşanacağını belirtti. “Türkiye’de şeriat kantonu oluşuyor...Ekonomi kötü. Bölünme her alanda mevcut. 7 Haziran seçimleri bu yüzden çok önemli” diyen Tören, tüm siyasi parti önderlerine çağrı yaparak, bu iki önemli konunun net bir şekilde konuşulması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Beykoz kent kültürünün oluşmasında öncülük yaptıklarına değinen Tören, Beykoz’u geliştirmek ve faydalı olabilmek adına çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Gökhan Taneri Vural’dan sürpriz adaylık açıklaması!

Divan kurulunun seçilmesinin ardından; faaliyet raporu, denetleme raporu ve mali rapor ayrı ayrı okunarak, oylamaya sunuldu.

Raporların oy birliği ile vakıf üyeleri tarafından kabul edilmesinden sonra, dilek ve temenni bölümünde Gökhan Taneri Vural söz alarak, vakfa yönelik konuşmasının sonunda, “Amacım Başkanımız, abim Şaban Tören’e rakip olmak değil. Başkanımız izin verirse onun yükünü hafifletmek istiyorum. Asla rekabet yoktur! Huzurunuzda vakıf başkanlığına  aday olmak istiyorum” dedi.

Vural’ın adaylığına tepkiler...

Gökhan Taneri Vural’ın sürpriz adaylık açıklamasının ardından bu kez de söz Vakıf Başkanı Şaban Tören’e verildi. Vakfın isim babası olduğunu söyleyen Tören, bu vakfa çok emek verdiğine değindi. Vural’ın adaylık açıklamasına ilişkinse şu ifadeleri kullandı: “Gökhan Bey’in çok uzun süre bu vakıfta başkanlık yapacağına inanmıyorum. Ona siyasi yaşamında başarılar diliyorum”.

6.dönem belediye meclis üyesi Erdal Öztürk de, “Gökhan Bey, her yerde aday oluyor... Sanırım bize şu an şaka yapıyor olmalı” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Seçim sonrası Başkan yeniden Şaban Tören!

Seçim sonrasında 43 oy alan Şaban Tören karşısında, Gökhan Taneri Vural sadece 6 oy alarak başkanlık seçimini kaybetti.

Vural da, oy kullanma sırasında kendi listesinin daha konulmadan oylamaya geçildiğini itiraz ederek, divana dilekçe verdi.

Beykoz Vakfı Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Şaban Tören

Mesut Arslan

Nihal Kaya

Ali İlker Baştan

Hasan Mert Kaya

Ali Fuat Saruhan

Mehtap Şahin

Tarık Coşkun

Arzu Tamer

Denetim Kurulu Asil Üyeler:

Ali Can Türk

Serdar Abay

Burak Boyraz

YORUMLAR...