Reklam
Reklam
Feride Alpauti İlkokulu ’Akıl Oyunları Sınıfı’ açıldı!

Feride Alpauti İlkokulu ’Akıl Oyunları Sınıfı’ açıldı!

Öğrencilerin teneffüslerde ve boş derslerinde kendilerini geliştirmeleri için Beykoz Riva Feride Alpauti İlkokulu’nda ‘Akıl Oyunları Sınıfı’ açıldı.

Riva Feride Alpauti İlkokulu’nda akıl oyunlarının oynanacağı ‘Akıllı Sınıf’ projesi hayata geçti. Jale Girav ve eşi Erdoğan Girav’ın büyük katkılarıyla açılan sınıf da öğrenciler hem eğlenecek hem de düşünsel becerilerini geliştirecek.

Çocukların eğitime ve kendisine katkı sağlayan oyunların özellikle seçildiği sınıfta, her öğrenciye yetecek kadar akıl oyunu yer alıyor.

‘Akıllı Sınıf’ın açılışına gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay da bu anlamlı günde, Okul Müdürü Seyithan Öğüt’ü ve okul öğretmenlerini yalnız bırakmadı.Açılışın öncesinde okul aile birliği ve okul yönetimi, Kazım Bozbay ile aynı sofrada sohbet etti ve birlikte yemek yedi.

Okulun bahçesinde hazırlanan açılış yerinde ilk konuşmayı  gerçekleştiren Okul Müdürü Seyithan Öğüt, çocuklara okuduğunu anlama, analiz etme, aritmetik beceriler, mantık ilişkileri kurma gibi bir çok becerileri kazandırılabilmek için öncelikle onun düşünme becerisini geliştirmek olduğunu vurguladı. Çağın ilerlemesi ve teknolojinin gelişmesi ile televizyon, sosyal medya, internet gibi iletişim araçlarının çocuklar üzerindeki olumsuz etkisini kaldırmak amacıyla ‘Akıllı Sınıf’ açtıklarını söyleyen Öğüt, öğretmenlerinde bu oyun sertifikalarını alarak öğrencilere daha iyi ve verimli katkı sunacağını ifade etti.

Öğüt’ün konuşmasını tamamlamasının ardından sözü alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay da Riva’nın Beykoz’un doğa olarak en güzel yerlerinden biri olduğunu söyleyerek, nüfus göz önünde tutulduğunda yeterli sayıda okula sahip olmadığına dikkat çekti. Bunun içinde bazı girişimler ve çalışmalar içinde olduklarını ifade eden Bozbay, teknolojinin hayatı kolaylaştırdığı gibi olumsuz etkileri de olduğunu söyleyerek, bu anlamda ‘Akıllı Sınıf’ların önemli olduğunu vurguladı. Bozbay, son olarak akıl oyunlarına çocukların yönelmesinin kişilik ve beceriler kazanması yolunda iyi bir adım olduğunu da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ve temennilerin sonrasında projenin hayata geçmesine maddi ve manevi destek olan Jale Girav ve eşi Erdoğan Girav’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay teşekkür plaketi takdim etti.

YORUMLAR...