Reklam
Beykoz Rizeliler ilk kez horonda buluştu!

Beykoz Rizeliler ilk kez horonda buluştu!

Beykozlu Rizeliler, ilk kez düzenledikleri tanışma ve dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

Beykozlu Rizeliler, derneklerini kurduktan sonra ‘ilk kez düzenlenen’ tanışma ve dayanışma yemeği ile bir araya geldi. Çavuşbaşı Kasrı’nda bir araya gelen Rizeliler; Rize Kavurması ve Papaçuri ikramının yapıldığı gece de sevilen Karadenizli türkücüler Gülay ve İsmail Türüt ile gece geç saatlere kadar eğlendi.

Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik ve yönetiminin organize ettiği geceye; AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Mahmut Gülbasar ve Salim Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, AK Parti Milletvekili Adayı Adem Sefer, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve ilçe yönetimi, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ve ilçe yönetimi, BBP ilçe yönetimi, Dernekler Birliği Başkanı Dönem Başkanı Fatih Yılmaz ve STK Başkanları, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, muhtarlar ile çok sayıda Rizeli katıldı.

Gecenin açılışı, halk oyunları ekibi ile oldu ve sonrasında protokol konuşmalarına yer verildi.

Haydar Çelik: Amacımız, kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak!

Gecenin açılış konuşmasını Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik yaptı. Konuşmasını yapmak üzere çıktığı kürsüde sözlerine başlamadan önce derneğin yönetimini çağırarak, geceye eşlik eden tüm katılımcılara teşekkür etti. Amaçlarının, kültürlerini yaşatmak ve beraberliklerini güçlendirmek olduğunu ifade eden Çelik; “Birlikte olmak güç getirir. Bu güçte, dayanışmayı ve paylaşmayı gerektirir. Öncelikle kendimizi ve tarihimizi iyi bilmemiz gerekir. Geçmişimizi, bugünümüzü geleceğe özümüzü kaybetmeden taşımamız gerekir. Kültürümüzü yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak için derneğimiz Beykoz’da hizmet vermektedir. Beykozlu Rizeliler olarak eğitim, kültür, sosyal ve yardımlaşma alanında ülkemiz ve milletimiz için önde giden gençlerimizin yetişmesi gayemiz olacaktır. Bugünün gençleri yarının yöneticileri olacak! Buna yönelik olarak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Necmettin Birinci: Recep Tayyip Erdoğan’ı İstanbul’da 40 bin Rizeli karşılayacak!

Dernek Başkanı Haydar Çelik’in konuşmasını tamamlamasından sonra sözü alan Rize Dernekler Federasyonu Başkanvekili Necmettin Birinci kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirerek, Beykoz’un doğasının Karadeniz insanı için ayrı bir yeri olduğuna değindi. Birinci son olarak, Rizeliler olarak 3 Mayıs Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda ‘Rizeliler Buluşuyor’ programı düzenlediklerini ve bu programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağını ayrıca belirterek, herkesi oraya davet etti.

Yücel Çelikbilek: Kütüğümü Rize’ye aldıracağım!

Hemen ardından kürsüye çıkan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’de böyle bir akşamda bulunmaktan ötürü mutluluk duyduğunu belirterek, 3 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Rizeliler Buluşuyor programına 40 bin kişi toplandığı takdir de; “Bende kütüğümü Rize’ye aldıracağım” şeklinde yaklaşımda bulundu. Konuşmasından sonra Başkan Çelikbilek’e derneğe olan yardımlarından ve desteklerinden ötürü teşekkür plaketi verildi.

Süleyman Erdoğan: Kötü alışkanlıklardan korunmanın temel taşı aile

Kaymakam Süleyman Erdoğan da, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Bu tür etkinliklerin insanları daha çok kaynaştırdığını söyleyen Kaymakam Erdoğan, derneğin başarılı bir organizasyona imza attığını belirterek, tebrik etti. Sivil toplum örgütlerinin önemine değinen Kaymakam Erdoğan, kültüre ve gençlere sahip çıkmanın en kolay yolunun sivil toplum örgütlerinden geçtiğini vurguladı. Gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan korumanın en temel taşının aile olduğunun altını çizen Kaymakam Erdoğan, herkesinde bu konuda elini taşın altına koyması gerektiğine de ayrıca dikkat çekti. Kaymakam Erdoğan, derneğe Gıda Güvenliği kitabını hediye olarak takdim ederken, dernek yönetimi de Kaymakam Erdoğan’a teşekkür plaketi takdim etti.

Metin Külünk: Yükselen Türkiye’nin önünde hiçbir güç duramayacaktı

Geceye sonradan katılan AK Parti Milletvekili Metin Külünk ise, gecenin Rizeliler için eğlenme gecesi olduğunu söyleyerek, konuşmasını kısa tuttu. Milletvekili Külünk, 40 bin Rizelinin programa katılacağına inandığını ifade ederek, Recep Tayyip Erdoğan’ı işaret etti ve Rize’nin önce Türkiye, sonra dünya için bir çınar yetiştirdiğini söyledi. Millekvekili Külünk; “Yükselen Türkiye’nin önünde hiçbir güç duramayacaktır. Türkiye güçlü olursa, bu coğrafya güçlü olur. Türkiye düşerse, bir daha Allah muhafaza 4 asır bu millet ayağa kalkamaz...Bu Türkiye’nin yanında olduğunuz ve destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Milletvekili Metin Külünk, konuşmasını sonlandırmasının sonrasında kendisine teşekkür olarak takdim edilen plaketi ve imzalı Rizespor formasını memnuniyetle aldı.

Protokol konuşmalarının ardından gece, ilk önce Karadenizli Türkücü Gülay’ın, daha sonra da İsmail Türüt’ün sahne alması ile devam etti.

YORUMLAR...