Reklam
Reklam
Beykoz’un toplu ulaşım sorunları masaya yatırıldı

Beykoz’un toplu ulaşım sorunları masaya yatırıldı

Beykoz’un toplu taşıma sorunları, talepler ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Beykoz’un toplu taşıma sorunları, talepler ve çözüm önerileri konusunda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan yardımcıları ve Başkan danışmanları ile İETT yetkilileri bir araya geldi. Başkan Çelikbilek ilçe sakinlerinin rahatı ve konforu için her türlü fedakârlığa hazır olduklarını söyledi.

Beykoz Belediyesi Beytaş Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Yücel Çelilbilek, Başkan Yardımcıları ve Danışmanlar katılırken, İETT adına Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bağış ve diğer müdürler hazır bulundular.

İlçede yaşanan otobüs ve durak sıkıntılarının İETT yetkililerine aktarıldığı toplantıda Başkan danışmanı Erdoğan Coşkun Çap tarafından, ilçenin tüm otobüs hatları, güzergâhları, sefer sayıları, yolcu potansiyeli ve ihtiyaç duyulan otobüs sayıları hakkında geniş kapsamlı analizlerin yer aldığı bir sunum yapıldı.

20 Yeni Otobüs Seferde

Tüm yönleriyle Beykoz’da toplu taşıma sorunu ve ihtiyaçlarının masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Başkan Yücel Çelikbilek, “Yüzölçümü ve yol ağı açısından İstanbul’un en büyük ve en zor ilçelerinden birinde görev yapıyoruz. Tabi bu da beraberinde toplu ulaşımda sıkıntılar, ihtiyaçlar ve talepleri doğuruyor. Gerek İETT, gerek Beykoz Belediyesi olarak bunların asgari seviyeye indirmeye çalışıyoruz. Tepelik bir arazi yapısına sahip olduğumuz için sahil kesimlerinden yukarı kesimlere yeni otobüs hatları ihtiyaçlarını ilettik. Muhtarlarımızdan ve vatandaşlarımızdan gelen talepleri ilettik. Otobüs duraklarının düzenlenmesi ve yerlerinin yeniden tespiti konusunda değerlendirmeler yaptık. İETT Beykoz’a gereken özen ve önemi gösteriyor. Yeni hizmete alınan otobüslerle ilgili geçen yıl Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş ile açılış yapmıştık. Her yeni otobüs alımında ilçemiz mutlaka destek görüyor. Köylerimizde ve üst bölgelerimizde yaşanan sıkıntıların çözümü için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Beykoz Belediyesi olarak biz de bu konuda üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız. Trafiğe yeni katılan 20 otobüsle bir rahatlama oldu. Devamı da yakında gelecek. Bu konuda hizmet odaklı düşünüyoruz. Kimin yaptığının önemli olmadığını, önemli olanın halka hizmet olduğunu düşünerek hareket ediyoruz” dedi. Durakların yenilenmesine de değinen Başkan Çelikbilek, bayrak durak diye tabir edilen direkli duraklarının bulunduğu merkezi noktalara cam durakların konulması gerektiğini belirtti.

Toplu taşımada sıfır sorunun hiçbir şehirde mümkün olmadığını ifade eden Başkan Çelikbilek, arazi bakımından dezavantajlı bölgelere yatırımların daha öncelikli olması gerektiğini kaydetti. Engelli vatandaşlarımız için de yeni otobüs ve durakların zorunlu ihtiyaç olduğunu hatırlatan Başkan Çelikbilek, İETT ile elbirliğiyle sorunların üstesinden geleceklerini söyledi. 

YORUMLAR...