Reklam
Reklam
Peygamberimiz Hz. Muhammed’e Selam Olsun...

Peygamberimiz Hz. Muhammed’e Selam Olsun...

Beykoz Kavacık Borsa İlkokulu ve Ortaokulu, ‘Peygamberimiz Hz. Muhammed’e Selam Olsun’ isimli Kutlu Doğum programı düzenledi.

Beykoz Kavacık Borsa İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, Kutlu Doğum Haftası etkinliği kapsamında Hz. Muhammed’i hayatıyla, ahlakıyla selamladı.

İlkokul ve ortaokul öğrencileri, piyeslerle, ilahilerle, şiirlerle O’nu selamladı. Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Okul Müdürü Oktay Çelik ve okul öğretmenleri başta olmak üzere; İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Şube Müdürleri, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, Elmalı Muhtarı Basri Canoğlu ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Programda, en büyük alkışı ise, minik semazenlerin yaptığı gösteri ile Mehteran Takımı aldı. Birbirinden heyecanlı olan ve kendilerine verilen görevi sahnede en iyi şekilde yapmak için çaba sarf eden öğrencilerin performansı görülmeye değerdi.

Programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Oktay Çelik yaptı. Kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren Çelik, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in  yaklaşık 1400 yıl önce doğumuyla bizleri şereflendirdiğini ifade etti. Peygamber Efendimizin sevgisi etrafında bir araya gelmekten ötürü mutluluk duyduğunu aktaran Çelik, Hz. Muhammed’in tüm İslam alemi için ‘doğruluğun önderi’ olduğunu söyledi. Sadece ‘Peygamberimi seviyorum’ sözünün O’na sevgiyi ispat etmeye yetmediğini vurgulayan Çelik, sevgi ispatının yolunun O’nun hayatını, ahlakını taklit etmekten geçtiğini belirtti.

Oktay Çelik’in konuşmasını tamamlamasının ardından Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mehmet Temel, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Temel, Kutlu Doğum Haftası’nın nasıl başladığını ve O’nun ahlaki yapısını, hayatını anlattı.

Programın sonlarında da Serdar Tuncer sahne alarak, naat verdi.

YORUMLAR...