Reklam
Reklam
KAS-DER Beykoz’dan Kutlu Program

KAS-DER Beykoz’dan Kutlu Program

Kastamonulular Derneği (KAS­-DER) Beykoz Şubesi, Kutlu Doğum Haftasında hayırlı bir organizasyona imza attı.

Kastamonulular Derneği (KAS­-DER) Beykoz Şubesi, Kutlu Doğum Haftasında hayırlı bir organizasyona imza attı. KAS-DER Beykoz Gençlik Kollarının “Tarihi Camileri Yad Etme ve Yaşatma Etkinlikleri” kapsamında Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlediği program, Kanlıca’daki İskender Paşa Camisi’nde ikame edildi.

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen programa; KAS­-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu,  Mutlu Köyleri Derneği Başkanı CHP Beykoz Meclis Üyesi Yılmaz Işık, Çilekçe Köy Derneği Başkanı Engin Bağlan, Derebağ Köy Derneği Başkanı Mustafa Aygün, Köseali-Alantepe Köy Derneği Başkanı Cemal Çelik, Kayalar Pastanesi Sahibi Adil Kaya ve dernek üyelerinin katıldı.

İskender Paşa Camisi’nde kılınan Sabah Namazı sonrasında kısa bir sohbet yapılarak dualar edildi. Programa davet edilen, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu tarafından gerçekleştirilen sohbette; Allah’ın Zati Sıfatları, Kulluk Şuuru hakkında bilgiler verildikten sonra, Peygamber Efendimiz rahmet ve dua ile anılarak, türbe ziyareti gerçekleştirildi. Türbe ziyareti sonrasında, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Sait Ak; Mimar Sinan eseri olan Tarihi İskender Paşa Camisi’nde Kutlu Doğum münasebetiyle gerçekleştirilen programdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Cami ve İskender Paşa hakkında kısa bilgiler verdi. İskender Paşa Camii avlusunda hatıra fotoğrafı çekilen grup, kahvaltı programı için Paşabahçe’deki dernek merkezine geldi.

Katılımlarından dolayı tüm misafirlere ve organizasyonu düzenleyen Gençlik Kollarına teşekkür eden KAS-DER Beykoz Şubesi Başkanı Süleyman Çalık; birlik ve beraberliği güçlendirmeye yönelik düzenlenen, böyle güzel programların önemli olduğunu ve büyüyerek devam etmesi gerektiğini belirtti. Kahvaltı ikramının yapıldığı program, katılımcılar arasındaki keyifli sohbetle devam etti.

YORUMLAR...