Reklam
Reklam
Biz halkımızın arasında yürümeyi unutanlardan değiliz!

Biz halkımızın arasında yürümeyi unutanlardan değiliz!

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Ortaçeşme Seçim İrtibat Büroları’nın açılışını Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ile gerçekleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Beykoz Ortaçeşme Camii karşısında yeni seçim irtibat bürolarının açılışını İstanbul Birinci Bölge Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ile gerçekleştirdi.

Açılış öncesi halka hitaben konuşma gerçekleştiren Vekil Hamzaçebi, halkın iktidarını kurmak için yola çıktıklarının haberini verdi. Milletvekili Akif Hamzaçebi’ye; İlçe Başkanı Şevket Arıkan, CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, CHP Beykoz Belediye Meclis Üyeleri ve parti üyeleri eşlik etti.

Akif Hamzaçebi: Hedefimiz, halkın iktidarını kurmaktır!

Açılış öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP’nin seçim beyannamesine ve seçimlere yönelik şunları ifade etti: “CHP bütün insanların mutlu olmasını istiyor. Siyasetin varoluş amacı budur. Siyaset, ben istediğimi yaparım amacı değildir. Bugün siyaseti böyle anlayanlar var ama, biz böyle anlamıyoruz. Biz hizmet için gelmek istiyoruz. Türkiye’de 3 milyon hane yoksuldur. 18 milyon insanımız hayatını idame ettirmekte güçlük çekiyor. Biz bu insanımıza asgari 720 liralık geliri taahhüt ediyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu, bütün emekli vatandaşlarımıza biri Ramazan Bayramı’nda, biri Kurban Bayramı’nda olmak üzere ’iki maaş ikramiye’ diyor. Bunu iktidar olduğumuzda hemen yapacağız. Bütçenin imkanı var mıydı yok muydu, böyle bir tereddüt ortaya koymayacağız. Sözümüz sözdür. Devletteki bütün taşeron işçileri, kadroya alıyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yetinmedi gitti, bunu noterden taahhütnameyle millete taahhüt etti. Diyorlar ki, ’CHP bunları nereden verecek?’ 149 milyar liralık bir hesap yapıyorlar. Bu hesap yanlış. Ben, devletteki hizmetini Maliye Bakanlığı’nda geçirmiş bir arkadaşınızım. Genel başkanımız gibi ben de bir hesap adamıyım. CHP’nin ekonomi kadrosu, genel başkanımızın başkanlığında bu hesabı yaptı. Bizim bütün taahhütlerimizi alt alta toplayın, bunun maliyeti 57 milyar liradır. Bir kısmını ilk 100 günde yapacağız, emekliye iki maaş ikramiye gibi. Bir kısmını 1 yıl içinde, bir kısmını da 4 yıllık hükümet döneminde yapacağız. Bunun kaynakları temin edilmiştir. Millete gidiyoruz! 7 Haziran’da kararı millet verecek! Yola çıktık, hedefe doğru gidiyoruz. Hedefimiz, halkın iktidarını kurmaktır. Biz otellerin kırmızı salonlarında yürümekten halkımızın arasında yürümeyi unutanlardan değiliz. Yolumuz sizlerden hiçbir zaman ayrılmayacak”.  

Konuşmasının ardından Miletvekili Akif Hamzaçebi, irtibat bürosunun açılış kurdelesini kesti.

YORUMLAR...