Reklam
Reklam
Yeni Türkiye yolunda ikinci yarı başlıyor!

Yeni Türkiye yolunda ikinci yarı başlıyor!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı 7 Haziran Genel Seçimler öncesi son ilçe danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 7 Haziran seçimlerine yönelik hazırlıklarını ve çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu kezde ilçe teşkilatı, seçim öncesi son danışma meclisi toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda her konuşmacı, birlik ve beraberliğe çağrıda bulunurken, sık sıkta yüzde 60 hedefine ve buna bağlı olarak sahadaki güçlü çalışmaya vurgu yaptı. Sahneye asılan “Birlikte daha güçlü Beykoz” ve  “Yeni Türkiye yolunda ikinci yarı başlıyor” pankartları da dikkat çekti.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya; , İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, SKM Başkanı Tuncer Dede, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayları Mustafa Bural ve Hulusi Şentürk ile çok sayıda parti mensubu katıldı.

Danışma meclisinin; Divan Başkan Yardımcılığına Hatice Turp ve Hasan Özcan seçilirken, Divan Başkanlığına ise Yüksel Baki seçildi.

Mustafa Gürkan: Beykoz artık İstanbul’un kalelerinden biri olmalıdır!

Programın ilk açılış konuşmasını İlçe Başkanı Mustafa Gürkan yaptı. Seçim öncesi son danışma toplantısı olduğunun altını çizen Gürkan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Artık olağanüstü günlere başlıyoruz. Ama biz hamdolsun teşkilat olarak bugünlere alışığız. Bugünleri bir çok defa tecrübe ettik. İnşallah bu süreçten de alnımızın akıyla ayrılacağız...17 Mayıs saat 17.00’ı unutmamamız lazım. 17 Mayıs’ta büyük Maltepe mitinginde inşallah bizden istenilen 30 bin kişiyi mümkün olduğu kadar en üst rakamla oraya gidip, Sayın Başbakanımıza ve milletvekili adaylarımıza destek olacağız. Biz Beykoz’da bu seçimde hedefimizi yüzde 60 olarak belirledik. Beykoz, yerelde büyümek isteyen bir belediye ve biz teşkilat olarakta hep beraber büyüyelim dedik, yüzde 60 dedik. Büyümek demek, fark etmek ve gelişmek istiyorum demektir. Büyüme, aynı zamanda risk almak demektir. Biz diyoruz ki, dünyanın en güzel kentinde yaşıyoruz. O kentin en güzel yerinde yaşıyoruz. Bunun bir takım bedelleri var. Bu bedelleri biz farklı yerlerde ödedik ve ödüyoruz da. Ama bizim İstanbul’da çok daha güçlü olmamız için ve doğru temsil edebilmek için biz diyoruz ki bu sefer hakkımız olan o temsiliyeti almak için inşallah bu dönem hem oy oranı olarak hem teşkilat olarak ‘İstanbul’un kalelerinden biridir’ sıfatının artık Beykoz’a yakıştırılmasını istiyoruz”. Partililere seslenen Gürkan, sahada karşılarına çıkan ‘ayakkabı kutuları’ gibi söylemler karşısında kimsenin başlarını öne eğmemesi gerektiğini vurgulayarak, büyük bir aile olduklarını ve attıkları her adımın bir tarih olduğunu belirtti. Gürkan, ayrıca kalan 40 günde en çok fedakarlık yapması gereken yerin ‘anakademe ve belediye meclis üyeleri’ olduğuna dikkat çekti.

Tuncer Dede: 7 Haziran’da tarih yazmaya hazırız!

SKM Başkanı Tuncer Dede’de SKM çalışmaları hakkında partililere sunum eşliğinde bilgi aktardı. İrtibat büroları açılışlarında gördüğü heyecanı işaret eden Dede, 7 Haziran’da tarih yazmaya hazır olduklarını söyleyerek; seçimde çalışacağı kişileri, açılan ve açılacak olan 30 tane seçim irtibat bürolarının özelliklerini, seçim araçlarını ve bir çok seçime yönelik olarak yapılan hazırlıkları anlattı. Dede: “Hedefimiz; 40 bin mevcut üyemize 20 bin yeni üye ekleyerek, toplam üye sayımızı 60 bin üye sayısına ulaştırmak, 7 Haziran’a kadar 10 bin ev ziyareti gerçekleştirmek ve 2014 yerel seçimlerde aldığımız oylara ek olarak 13 bin oy ilave ile yüzde 60 hedefini gerçekleştirmek” dedi.

Yücel Çelikbilek: CHP’nin Beykoz’a vereceği hiçbir şey yoktur!

Protokol konuşmalarında ise ilk sözü Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek aldı. Hedef yüzde 60’ın Beykoz’da yapılmayacak bir şey olmadığına değinen Başkan Çelikbilek, bunun büyük bir gayret ve çalışma sonucu ile başarılabileceğine inandığını ifade etti. Türkiye’deki sermaye güçlerinin AK Parti’ye karşı olduğunu belirten Başkan Çelikbilek; “Mecbur kaldıkları için belki yüzümüze gülüyorlar ama, imkanları olsa bizi bir kaşık suda boğmak için büyük çaba sarf edecekler. İnanıyorum ki, haklı ve haklının yanında olan AK Parti’ye Rabbimin yardımıyla bunların yaptığı uğraşlar güçleri yetmeyecek. Yeter ki halk AK Parti’nin yanında olsun. Yeter ki biz millete ne yapabileceğimizi doğru anlatabilelim. Bunları başarabilirsek, yüzde 60’ın üzerine çıkarız...Bu bölgede özellikle diğer partilere oy vermeyi gerektirecek hiçbir sebepleri yoktur. Onların bütün taleplerini gerçekleştiren ve gerçekleştirecek olan AK Parti’dir. Hiçbir şey yapmadan, bu bölgede bize ayak bağı olan, belediyemize karşı yaptığı bir takım şeylerle bu halkın kazanımlarını yok eden bu CHP’ye nasıl Beykoz halkı oy verir şaşıyorum. Bu kabahati kendimde görüyorum. İnanıyorum ki ben doğru anlatabilsem, CHP’nin yaptığı yanlışları şu Beykoz’da sıralıyabilsem, tek tek evlerde söyleyebilsem CHP’ye Beykoz’da belli sermaye çevresinin dışında hiç oy çıkmaz. Şunu benim güzel halkım bilsin ki, CHP’nin Beykoz’a vereceği hiçbir şey yoktur. Diğerlerinin var mı? Onlarında yoktur...Diğer partilerin isimlerinden bahsetmek istemiyorum. Bu bölgeye en büyük tahribatı yapan, kötülüğü yapan, 1995 yılında bölgeyi doğal sit alanına çeviren ve belediyeyi 80 milyon lira zarara sokan bu CHP’dir. Eğer bu seçimlerde biz iyi gayret gösterirsek, seferber olursak 93 bin vatandaşımızın teveccühüne layık olabiliriz. Beykoz, istikrarın farkına vardı!” şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek’in ardından sözü Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf alarak, kısa bir selamlama konuşması yaptı. 7 Haziran’da öncelikle 400 milletvekilini ardından da Esmaül Hüsna’yı işaret eden 99 kadın milletvekilini meclise sokana kadar kapı kapı dolaşacaklarını belirten Zayıf, boş vaatler vermeye gerekleri olmadığını çünkü, yaptıkları çok güzel hizmetler olduğunu da sözlerine ekledi.

Hemen ardından sözü devralan Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler’de, tüm partilileri 17 Mayıs’ta Maltepe Meydanı’ndaki miting yerine ‘sığmamaya’ davet etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’ye ve dünyaya nasıl hizmet yapılabileceğini gösterdiğini söyleyen Güler, miting alanlarının dolu olmasının dünyaya mesaj verdiğini ifade etti. Beykoz’da 5 bin 500 tane kişinin ilk kez oy vereceğini belirten Güler, hepsini tek tek gezerek, davalarını anlatacaklarını söyledi.

Mustafa Bural: Önce kendi içimizdeki kırgınlıkları tamir etmek zorundayız!

Milletvekili Adayı Mustafa Bural, Türkiye’de siyaset yapmanın zor olduğuna değinerek, şunları söyledi: “Külfetli ve masraflıdır. Ama şunu unutmayalım ki, tarihte bütün destansız zaferler samimi ve fedakar insanların omzunda yükselmiştir. İşte biz AK Parti ailesinin mensupları olarak hiçbir zaman bu çalışmalarda yorgunluğumuzu hissettirmeyeceğiz. Türkiye’nin siyasi, coğrafi ve kültürel hafızasıyla birlikte ayağa kalkması için, daha doğrusu büyük yürüyüşünü devam ettirebilmesi için hepimizin durmadan çalışmalarımıza devam etmek zorundayız. Ama önce kendi içimizdeki kırgınlıkları tamir ederek yolumuza devam etmemiz gerekir. Çünkü bu kutlu hareketin temeli sizlersiniz...”

Hulusi Şentürk: Beykoz teşkilatına hayran kaldım!

Son konuşmacı olarak kürsüdeki yerini alan Milletvekili Adayı Hulusi Şentürk’te, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Sizler bu teşkilatın mensuplarısınız. Öyle bir teşkilat ki; iflas etmek konumuna gelmiş bir Türkiye’de bir liderin arkasına kenetlenip onu iktidara taşımış, onun için her darbe karşısında dimdik durmayı başarmış, her türlü provakasyonu halletmeyi başarmış ve girdiği her mücadeleden zaferle çıkmayı başarmış bir teşkilatız. Şimdi bir kez daha bu teşkilata yakışanı yapmak ile karşı karşıyayız. Beykoz teşkilatına hayran kaldım, örnek bir teşkilat yapısını oluşturmuşlar. Heyecanlı, planlı ve gayretli bir şekilde arazideler...7 Haziran’da tarihi bir seçime gidiyoruz. Onlara inşallah 7 Haziran’da bir kez daha cevabımızı vereceğiz. Nasıl ki 2007’de onlara cevabı Kazlıçeşme’de vermiştik, şimdi 17 Mayıs’ta Maltepe’de önce cevabımızı vereceğiz sonrada milletimiz onlara sandıkta gereken cevabı verecek. Ancak bunu yapabilmemiz için teşkilatımızın bir kez daha sorumluluğunu kuşanması gerekiyor. Kapı kapı dolaşarak, gönüllere girmemiz gerekiyor. Girilmedik gönül inşallah bırakmayacağız! Olduğumuz gibi olalım, o gönüller zaten gireriz. Çünkü, niyetimiz belli. Bizim hizmet etmekten başka bir niyetimiz yok”.

YORUMLAR...