Reklam
Reklam
AK Parti’nin eğitimli ve samimi vekil adayı Mehmet Ali Pulcu

AK Parti’nin eğitimli ve samimi vekil adayı Mehmet Ali Pulcu

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatıi, Milletvekili Adayı Mehmet Ali Pulcu ile Anadoluhisarı halkını buluşturdu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, genel seçimlere ilişkin çalışmalarını sahaya yansıtmaya devam ediyor. Her gün farlı milletvekili adayları ile sahaya inen ilçe teşkilatı, Beykozlulara adaylarını hem tanıtıyor hem de seçim çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti İstanbul 1. Bölge 12. sıra milletvekili adayı Mehmet Ali Pulcu Beykoz Yerel Basını ile kahvaltıda bir araya geldi. Mehmet Ali Pulcu, sadece Beykoz Güncel Haber Müdürü Burcu Çelik’in İletişim mezunu olmasından ötürü karikatürünü çizmeyi ve hediye etmek istediğini belirterek, kendi elleriyle çizdiği karikatürü Çelik’e hediye etti.

Baruthane Parkı Beytaş Değirmen Cafe’de gerçekleştirilen kahvaltı programına SKM Program Sorumlusu Zafer Aslan, İlçe Başkan Yardımcıları Mehmet Temel, Yaşar Şahin, Hacı Demir ve Fatma Aydın, yönetim kurulu üyeleri Mithat Güner, Gonca Jale Peker ile bazı teşkilat mensupları da eşlik etti.

Sayın Başbakanımızla aynı lisede okuduk...

Eğitimli, donanımlı ve samimi oluşuyla dikkat çeken Pulcu, 1960 Akçakoca doğumlu olduğunu, 10 yaşına geldiğinde ise eğitim dolayısıyla İstanbul’a ailecek yerleştiklerini ifade etti. Pulcu; Akçakocalı değil, anne-baba dolayısıyla aslen Bolu Göynüklü ve diş hekimi  olduğunu da sözlerine ekledi. Pulcu, konuşmasında kendine dair şu ifadelere yer verdi: “10 yaşında İstanbul’a geldim. İstanbul Erkek Lisesi’nde okudum. Biz Sayın Başkanımızla aynı lisede okuduk. O zamandan beri arkadaşlığımız devam ediyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra Fatih’te muayane açtım. O zamanlar 1986’da Bilim ve Sanat Vakfı kurduk. Sayın Başkanımız ve bir grup arkadaşla...1989’da bu resmileşti. 2000’de de İstanbul Şehir Üniversitesi’ni kurduk. Ben hem Bilim ve Sanat Vakfı’nın yönetim kurulundayım hem de Şehir Üniversitesi’nin çalışmalarına katılıyorum. 17 senedir Erenköy’de ikamet ediyorum. Evliyim ve 3 çocuğum var”.

Kadınlar olmasa, ne Refah ne Saadet ne de AK Parti hareketi bu büyüklüğe ulaşamazdı...

Eğitimin önemini de konuşmasında sık sık vurgulayan Pulcu, siyasi partilerin bu kadar güçlenmesinde kadınların büyük emeğinin ve fedakarlığının yattığını söyleyerek; “Ne Refah Hareketi ne Saadet Hareketi ne de AK Parti Hareketi bu büyüklüğe ulaşamazdı. Hiç kuşkusuz. Çünkü, kendilerinden hiç beklenmeyen şeyi yaptılar. Tesettürlü bayanların kapı kapı dolaşacaklarını, bir dava için gecelerini gündüzlerine katacaklarını, beylere destek değil onların önünde gideceklerini hiç kimse tahmin etmemişti. Diğer partilerin AK Parti’ye güç yetirememelerinin temel sebebi, bayanların yaptığı faaliyetleri o şekilde yapamamaktır” dedi.

Bu seçimlerde eski oy oranımızı muhafaza edeceğiz!

Taksicilerle ülkeye ilişkin çok sohbet ettiğini ifade eden Pulcu, taksicilere dayanarak bazı değerlendirmelerde çıkardığını belirterek, şunları söyledi: “Taksicilerle konuşur, Türkiye’nin genel tablosunu çıkarırım. En çok duyduğum şey onlardan şu oldu. Dediler ki; ‘Eğer bu paralel ve yargı sıkışıklığımız olmasaydı, AK Parti parmağını kıpırdatmadan yüzde 65’i bulurdu’. Bunu söyleyen taksici arkadaşlarının hiç biri AK Partili değil, onu söyleyeyim. MHP’li ve CHP’li taksici arkadaşlardan bahsediyorum. 3 senedir oylarımızı yükselte yükselte gidiyoruz. Arzu ediyorum ki, 1-2 puan daha yükselterek, 4. seçimlerde de oyumuzu yükselttik demekten mutlu oluruz. Eski oy oranlarımıza yakın oy alacağız, 1 puan altı veya 2 puan üstü. Bu benim şahsi kanaatim”.

Toplantının sonrasında ilçe yönetimi ile Vekil Adayı Pulcu, Hisar halkını ve esnafını ziyaret etti.

YORUMLAR...