Reklam
Reklam
Erol Kaya: En büyük vaadimiz sivil bir anayasa!

Erol Kaya: En büyük vaadimiz sivil bir anayasa!

AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili adayı Erol Kaya Beykoz Yerel Basını ile bir araya getirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, her gün Beykozluyu farklı milletvekili adayları ile tanıştırmaya devam ediyor. İlçe Teşkilatı bu kez, AK Parti’nin önemli isimlerinden biri olan hem mevcut milletvekili hem de yeni dönem İstanbul 1.Bölge milletvekili adayı olan Erol Kaya’yı Beykoz Yerel Basını ile bir araya getirdi.

Beytaş Sahil Restoran’da düzenlenen toplantıda Vekil Erol Kaya’ya; İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları İlçe Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları İlçe Başkanı Mehmet Güler, Belediye Başkan Yardımcısı M.Hanefi Dilmaç ve ilçe yönetimi eşlik etti.

Yaklaşık 1 saat süren toplantıda Vekil Kaya, konuşmasında sık sık ‘istikrara’ vurgu yaptı. AK Parti olarakta anayasa ve başkanlık sistemi üzerine çok önem verdiklerini aktaran Vekil Kaya, Türkiye’ye her zaman güçlü iktidar vermek zorunda olduklarının altını çizdi.

Tüm partiler ilk kez seçim beyannamesi ile seçime giriyorlar!

Konuşmasının başında seçime yaklaşık 36 gün kaldığının bilgisini veren ve şu ana kadar nezih kampanya ile yola devam ettiklerini söyleyen Vekil Erol Kaya: “Ufak tefek sıkıntılarımızda var, yok değil. Ama bu sıkıntıları tüm parti mensuplarıda süreç içerisinde giderecektir. Biraz 1990’lara dönen bir kampanya görüntümüz var. Bunu ülkem adına kayıp olarak gördüğümü ifade edeyim. AK Parti’nin 13-14 yıllık siyasi yaşamında muhalefeti hep şunlar eleştirirdik; seçimle ilgili vaatlerini ve projelerini bu ülkeye somut bir şekilde göstermelerini ön görüyorduk. Bu kez hepsi sağolsunlar bu seçimde yapıyorlar. Tüm partiler ilk kez seçim beyannamesi ile seçime giriyorlar. Bu çok güzel bir şey. Biz bu seçime AK Parti olarak yine her konuyla ilgili Türkiye’nin öncelikleri noktasında 3 temel başlıkla seçim beyannamemizi oluşturduk. Birincisi, parti olarak bu konulara bakışımız nedir? Sağlığa, eğitime bakışımız nedir? İkincisi bu konuda yaptıklarımız nelerdir? Üçüncüsü ise, 2023 vizyonu ışığında 2019’a kadar neler ön görüyoruz? Seçim beyannamemizi buna göre hazırladık” şeklinde konuştu.

En büyük vaadimiz sivil bir anayasa!

Bu seçimde en büyük vaadlerinin sivil bir anayasa olduğunu ifade eden Kaya; “Bu ülkede biz 12 Eylül’ü yaşadık, 28 Şubat’ı yaşadık. İfade ve inanç özgürlükleri ile ilgili yapılan düzenlemelerin hepsi fiili düzenlemeler. Her bunlarla ilgili düzenlemeler temel anayasada yapılmazsa, bu ülke yeniden eski günlerine dönebilir. Bu yüzden biz anayasayı önemsiyoruz” dedi. AK Parti olarak başkanlık sistemini de önemsediklerini sözlerine ekleyen Kaya, Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında farklı siyasal tercihler olduğu zaman sıkıntılar yaşandığını ifade etti.

Kıyamete kadar AK Parti’nin iktidarda kalmayacağını, başka partilerinde geleceğini ama, bu topluma güçlü iktidarlar vermek zorunda olduklarını belirten Kaya: “Güçlü hükümetler oluşturmak zorundayız. Çocuklarımız için, ülkemiz için güçlü devlet yapısını oluşturacak kadrolar kurmalıyız. Bunun içinde istikrara oy vermeliyiz” dedi.

Son olarak ekonomide, sağlıkta, eğitimde bir çok yenilik yaptıklarını da sözlerine ekleyen Kaya, bu alanlara yönelik olarak daha çok halka hizmetler sağlayacaklarını söyledi.

Soru-cevap ile tamamlanan basın toplantısının ardından Çubuklu’ya geçen Milletvekili adayı Erol Kaya ve beraberindeki heyet İrtibat Bürosu’nun açılışını gerçekleştirdi.

YORUMLAR...