Reklam
Rektör İsmail Yüksek Beykoz Çınar Birliği’nde...

Rektör İsmail Yüksek Beykoz Çınar Birliği’nde...

Beykoz Çınar Birliği, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İsmail Yüksek’i konuk etti.

Beykoz Çınar Birliği’nin bu ay ki konukları;  Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İsmail Yüksek, İstanbul Sanayi Odası Genel Sekreteri Hikmet Baltacı, ve Özgün Haber İmtiyaz Sahibi Sedat Dalar oldu.

Her ay düzenli olarak bir araya gelen Beykoz Çınar Birliği bu kez Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İsmail Yüksek, İstanbul Sanayi Odası Genel Sekreteri Hikmet Baltacı ve Özgün Haber İmtiyaz Sahibi Sedat Dalar’ı konuk etti.

İBB Sosyal Koru Tesisleri’nde düzenlenen yemekli toplantıya; İstanbul Sanayi Odası Genel Sekreteri Hikmet Baltacı, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İsmail Yüksek ve Özgün Haber İmtiyaz Sahibi Sedat Dalar başta olmak üzere; Beykoz Çınar Birliği Üyeleri’nden Erdal Öztürk (Beykoz Güncel Genel Yayın Yönetmeni), Hüseyin Okumuş (Araştırma şirketi sahibi), Ömer Kasap (Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni), Engin Yıldız (Beykoz Belediye Meclis Üyesi), Ercan Tarakçı (İşletmeci), Ferdettin Ekşi (Eczacı-Şefket Eczanesi), Aslan Kandemir (Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi), Özkan Ayduğan (Beykoz Ordulular Dernek Başkanı), Necat Kurtuluş (Kurtuluş Rotbalans Sahibi), Şaban Aytaç (Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü 2.Başkanı), Muhammed Yüksel (Esnaf), Şeref Kurtuluş (Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkanı)katıldı. 

Karşılıklı fikir alışverişinin ve samimi bir sohbet havasının olduğu toplantıda Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İsmail Yüksek, çalışmaları hakkında kapsamlı bilgiler paylaşırken, eğitimdeki ‘üretkenliğe’ dikkat çekti ve üniversitelerin sadece ders anlatılan yerler olmaması gerektiğini söyledi. Gençlerin önemine sık sık konuşmasında vurgu yapan Yüksek, gençlerin yaratıcılığını ön plana çıkarmak için özgür bırakmak gerektiğinin de altını çizdi.

Böyle bir birliğinde güzelliğini vurgulayan Yüksek, davet ötürü de Beykoz Çınar Birliği Üyelerine teşekkür etti. Yaklaşık 3 saat süren toplantı, hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

YORUMLAR...