Reklam
Reklam
Metin Külünk, Beykoz’da dokunmadık yürek bırakmadı

Metin Külünk, Beykoz’da dokunmadık yürek bırakmadı

AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Metin Külünk, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Beykoz’da çalmadık kapı, dokunmadık yürek bırakmadı.

AK Parti’nin önemli isimleri arasında yer alan, Beykoz’un da ‘ağabeyi’ olarak tanımlanan AK Parti 1.Bölge Milletvekili Metin Külünk, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Beykoz’da sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmadı.

Beykoz’daki ziyaretleri esnasında ise, Milletvekili Metin Külünk’ü sadece ‘Beykoz Güncel Haber’ takip etti.

Günün erken saatlerinde İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’nde (SKM) teşkilat mensuplarıyla buluşan Vekil Metin Külünk, hazırlanan program neticesinde Beykoz’da harekete geçti. Gün boyu dolu dolu geçen çalışmalarda Vekil Külünk’ü; AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, SKM Başkanı Tuncer Dede, SKM Program Sorumlusu Zafer Arslan, Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Hacı Demir, İlçe Başkan Yardımcısı Kadir Alarçin, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Belediye Başkan Yardımcısı M.Hanefi Dilmaç ile diğer parti üyeleri yalnız bırakmadı.

AK Kadınlar, Külünk’ü sevgiyle kucakladı...

SKM’de planan program sonucunda Vekil Metin Külünk, ilk durağı olan Baruthane Değirmen Cafe’nin yolunu tuttu. Günün bu ilk programında Vekil Külünk’e; İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İlçe Başkan Yardımcısı Yaşar Şahin, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç eşlik etti.

Burada Vekil Külünk; Göksu, Göztepe ve Anadoluhisarı Kadın Mahalle Teşkilatı Üyeleri ile buluştu. Onlarla birlikte kahvaltı yapan Vekil Külünk’ü, AK Kadınlar adeta yüreğine bastı. Yaklaşık 1 saat boyunca AK Kadınlarla samimi ve siyasi bir konuşmadan uzak bir şekilde sohbet etti. AK Parti’nin kadınlara verdiği öneme, değere vurgu yapan Vekil Külünk; Türkiye’nin belli bir sorunu haline gelmiş olan ‘Kadına Şiddet’ konusuna da dikkat çekerek, bunu ‘asla’ onaylamadıklarını ve bu sorunun çözümüne ilişkin çaba sarf ettiklerini aktardı.

Akşamki maçın ilk anteremanını Göksu’daki çocuklarla yaptı!

Toplantının ardından Göksu’daki halk ile selamlaşan Vekil Külünk, yanına yaklaşan vatandaşların sorunlarını dikkatlice dinledi. Sonrasında top sahasında oynayan çocukların arasına karışarak, onlarla futbol maçı yaptı. Çocuklarla hatıra fotoğrafı çekmeyi de ihmal etmeyen Vekil Külünk, çocuklarla Beykoz Güncel Haber objektifine özel poz verdi.

7 Haziran seçimleri Türkiye’nin 14 yıl öncesine dönmemesi için önemli...

Vekil Metin Külünk’ün AK Parti’nin kadınlara verdiği değerden önemle bahseden konuşmasını desteklercesine, Beykoz’daki seçim kapsamındaki çalışma programında sık sık kadınlarla bir araya gelindi.

Ortaçeşme Seçim İrtibat Bürosu’nda AK Kadınlarla Çay Sohbeti’nde bir araya gelen Vekil Külünk’e burada ise; Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç ve İlçe Başkan Yardımcısı Yaşar Şahin eşlik etti. Buradaki konuşmasında 7 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yapan Vekil Külünk, Türkiye’nin  14 yıl önce yaşadığı durumları yansıtan gazete manşetlerini, fotoğraflarını ‘Onlar Yıkar, AK Parti Yapar’ başlığı ile  tek tek parti üyelerine göstererek, anlattı.

Vekil Külünk, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “7 Haziran seçimleri bizim için önemli. Sizlere şunları sormak istiyorum: 14 yıl öncesini unutan var mı? Kan, terör vardı. Evlatlarımız şehit olur muydu? İş yerlerimiz kapanıyor muydu? Herkesin yüzü asık mıydı? Türkiye’nin itibarı sıfırlanmış mıydı? Parlementoda sizin seçtiğiniz milletvekilini kürsüdeki linç ettiler mi? Çocuklarınız okulların kapısından geri gönderiyorlar mıydı? Bu ülkede insanlar inançlarına göre ayrımcılık yapılıyor muydu? Bunların hepsi var mıydı? Sandık bu ülkede 12 yıldır huzurun teminatıdır...Türkiye’de kadının adı yoktu. Bugün ise, kadının adı var. AK Parti, bir kadın hareketidir. Teşkilatımızın yüzde 50’si kadınlardan oluşmaktadır. AK Parti, kadının siyasete, sosyal hayata, kamu hayatına en yoğun katılımı sağlayan bir partidir. Onlar konuşup dursunlar. Onlar sadece kadının ismi üzerinden konuşurlar. Biz kadına önce insan olduğu için değer veririz. Kadına şiddetinin bitirilmesi için mücadele veriyoruz ve asla böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Çünkü, kadına kalkan el bizden değildir”.

Çiğdem Mahallesi’ni ve Çubuklu Mahallesi’ni karış karış dolaştı...

Vekil Metin Külünk, daha sonra soluğu önce Çiğdem Mahallesi’nde, sonrada Çubuklu Mahallesi’nde aldı. Enerjisi ve hızını bir an olsun eksiltmeyen Vekil Külünk; esnafları, sokakları, evleri tek tek dolaştı ve her yüreğe dokunmaya çalıştı.

Elinde karanfilleri, tüm içtenlikle vatandaşa uzattı ve kendini tanıttı. Çubuklu Mahallesi’nin esnafı ise, Vekil Külünk’ü ayrı bir sevgiyle karşıladı. Hemen hemen her esnaf, ‘AK Parti için dua ettiklerini’ söyledi.

Mahallelerin kahvehanelerinde, derneklerinde vatandaşla bir araya gelen Vekil Külünk, onlarla sohbet etti, çaylarını içti. Çubuklu’da bir çiğ köfte dükkanına da giren Vekil Külünk, çiğ köftenin başına geçerek, vatandaşa ikramda bulundu.

Çubuklulu engelli Oğulcan görenleri duygulandırdı!

Çubuklu Mahallesi’ndeki ziyareti sırasında merdivenlerde oturan bir engelli çocukla karşılaşan Vekil Metin Külünk, duygusal anlar yaşadı. Vekil Külünk’ü karşısında görür görmez sevinen engelli Oğulcan, Külünk’ün tanıtım kartına kendisi için imza atmasını istedi. İsteğini kırmayan Vekil Külünk, kendi kartını imzaladı ve Oğulcan’ın kendisine ulaşması için telefon numarasını yazdı. Satranç takımıda hediye eden Vekil Külünk, merdivenlere oturarak, bir süre Oğulcan’la sohbet etti.

Bu sırada duygulanan Oğulcan: “Burada olduğunuza inanamıyorum. Gerçek mi bu? İmzanızı hep defterimin arasında saklayacağım. Eğer yaşım tutsa, AK Parti’ye oy verirdim” dedi. Oğulcan ile Vekil Külünk, Beykoz Güncel objektiflerine gülümsedi ve anı ölümsüzleştirdi.

Külünk, Suriyeli çocuklar için futbol oynadı....

Günü, AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı ve Beykoz Belediyesi’nin organize ettiği ‘Dostluk Maçı’ ile tamamlayan Vekil Metin Külünk, ünlü futbolcularla sahada Suriyeli çocuklar için ter döktü.

Maç arasında basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulunan Vekil Külünk: “Suriyeli Adem’in şahsında gelecek vaad eden bütün Suriye’deki akan kana ve mazlumlara dikkat çekmek amacıyla futbolcu arkadaşlarımızla bir araya geldik” dedi.

Ümit Kara, Şafak Sezer gibi bir çok ünlünün yer aldığı maçta; AK Parti İlçe Teşkilatı’ndan ise, Hanefi Dilmaç, Mahmut Gülbasar, Mehmet Güler, Necati Ak, Yaşar Şahin, Şahin Emanet ve Spor Müdürü Serkan Öcalmaz katıldı.

Dostluk Maçı, toplu hatıra fotoğrafı ile son buldu. 

YORUMLAR...