Reklam
Reklam
Beykozlu öğrenciler bilimi kendi deneyleri ile keşfediyor!

Beykozlu öğrenciler bilimi kendi deneyleri ile keşfediyor!

Beykoz Tokatköy Ortaokulu, ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği’ kapsamında ilk kez kendi bünyelerinde bilim şenliği düzenledi.

Tokatköy Ortaokulu, öğrencileri ile bilimi ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği’ kapsamında düzenledikleri etkinlikle buluşturdu.Okul Müdürü Orhan Çite ile öğretmenler Emrah Çetin, Derya Köroğlu ve Harun Ütgün, bilimin eğlenceli yönünü öğrecilerine keşfettirdi. Okulun bahçesinde düzenlenen bilim şenliğine; İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’da katılarak, öğrencilerin tek tek bilim standlarını gezdi.

Kurdele kesiminden önce, okulun öğrencileri halk oyunu gösterisi sergiledi. Ardından da okulun öğretmenleri katılımcılara görsel bilim deneyleri yaptı. Öğretmenlerin yaptığı görsel deneyler, şaşkınlıkla izlenirken, büyükte beğeni topladı.

Orhan Çite: Amacımız, donanımlı ve çalışkan nesiller yetiştirmek!

Okul Müdürü Orhan Çite, yapmış olduğu konuşmasında etkinliğe dair şu bilgileri aktardı: “Öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimizin hazırlamış olduğu ve daima eğitimde dile getirdiğimizöğrencinin merkezde yer aldığı ‘Yaparak, Yaşayarak Öğrenme Modeli’nin en güzel örneklerinin sergileneceği ve 2 gün sürecek olan Bilim Şenliği’nde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duymaktayız. Bu projeler, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ kapsamında yürütülen ve ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak hizmet eden etkinliklerdir. Bu şenliklerde öğrencilerimiz yaklaşık 30 deney ve görsel etkinlik yapacaklardır. Okulun tüm paydaşları olarak okulumuzda eğitim-öğretim kalitesinin artması için öğrencilerimizin teknolojinin tüm imkanlarından yararlanması, vatanını ve milletini seven, sorumluluk taşıyan, donanımlı, çalışkan ve güzel davranışlar sergileyen bireyler olması için tüm gayretimizle çalışmaktayız”.

Tokatköy Ortaokulu Bilim Şenliği, 2 gün daha okulun bahçesinde aktif olarak yer alacak.

YORUMLAR...