Reklam
Reklam
Solotürk F-16 Rüzgarı İstanbul Boğazında!

Solotürk F-16 Rüzgarı İstanbul Boğazında!

Türk Hava Kuvvetleri’nin tek kişilik gösteri uçağı Solotürk, ilk kez İstanbul Boğazı’nda gösteri yapacak. Hava Kuvvetleri tarihinde bir ilk özelliği taşıyan gösteri 10 dakika sürecek.

Solotürk’ün İstanbul Boğazı’nda reverans hareketini yapacağı gösteriyi 1 milyonun üzerinde katılımcının izlemesi ve seyirci rekorunun kırılması bekleniyor. Solotürk pilotu Yusuf Kurt, twitter üzerinden yaptığı açıklamada, 17 Mayıs Pazar günü saat 19.30’da yapacakları gösteriye tüm İstanbulluları davet ederek, "İstanbul Boğaz gösterisi en büyük hayallerimizdendi" dedi.

İstanbul’da bu haftasonu Solotürk rüzgarı esecek. Türk Hava Kuvvetleri’nin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir gösteri şeklinde sunan Solotürk, 16-17 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da iki gösteri yapacak.

16 Mayıs’ta Yeşilköy’deki Hava Harp Okulu’nda düzenlenecek Genç Kartallar Haftası etkinliğinde Solotürk de bir gösteri yapacak. Bu etkinlik kapsamında, 50 ülke tanıtım standı açacak, uçak ve silah sergileri kurulacak.

17 Mayıs’ta düzenlenecek etkinlik ise 1 Eylül 2010 tarihinden bu yana yurtiçi ve yurtdışında birçok gösteriye imza atan Solotürk ekibi için de bir ilk olma özelliği taşıyor. Solotürk, 17 Mayıs saat 19.30’da İstanbul Boğazı’nda gösteri yapacak. Solotürk pilotu Yusuf Kurt, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "En büyük hayallerimizdendi İstanbul Boğaz Gösterisi. Bu Pazar 19:30 tüm İstanbulluları bekliyoruz" dedi.

Yusuf Kurt, geçen yıl, mezun olduğu Işıklar Askeri Hava Lisesi’nde yaptığı söyleşide, "Türk Hava Kuvvetleri olarak öncelikle yurt içi gösterilere önem veriyoruz. Acıyan bir yaramız İstanbul. İstanbul’da hiç gösteri yapmadık. İstanbul Boğazı’nda gösteri yapmak bizim için çok önemli. Çeşitli ülkeleri en önemli kentlerinde gösteri yaptık. Ancak bugüne kadar İstanbul’dan bir davet almadık. Bir gün İstanbul’da gösteri yaptığımızda ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Davet gelirse eğer, biz İstanbul için her zaman hazırız." demişti.

YORUMLAR...