Reklam
Reklam
Eğitimde öncü olacak yeni vakıfın adı: AREV

Eğitimde öncü olacak yeni vakıfın adı: AREV

‘Geleceğimizi Okutuyoruz’ sloganı ile yola çıkan Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) Beykoz Şubesi, resmi açılışını gerçekleştirdi.

Başta Ardahan ili olmak üzere Türkiye genelinde ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere; eğitim-öğretim, sağlık ve sosyal-kültürel alanlarda maddi ve manevi destek vermek, eğitim kurum ve yurtlarının fiziki yapılarını çağdaş eğitim sistemine uygun hale getirmek için çalışmalar yürüten Ardahan Eğitim Vakfı (AREV)’nın Beykoz Şubesi resmi olarak açıldı.

Yenimahalle’de hizmet verecek vakıf, ‘Geleceğimizi okutuyoruz’ düşüncesiyle gençlere ve çocuklara eğitim anlamında katkıda bulunacak...

Yoğun katılımın ve ilginin olduğu vakfın açılışına ise; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu, Ümraniye Sosyal ve Güvenlik Kurumu Müdürü Coşkun Bilgin, HDP 1.Bölge Milletvekili Adayı Serpil Kemalbey, HDP Beykoz İlçe Başkanı Şakir Demir, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Gölgeli Köyü Dernek Başkanı Mehmet Avşar, Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Yaşar Geler, Beykoz Ardahanlılar Dernek Başkanı Yusuf Şit, Panik Dernek Başkanı Mehmet Yıldız ve çok sayıda davetli katıldı. Ayrıca Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin açılışa çeleng gönderen isimler oldu.

Açılış, Kuran-ı Kerim tilaveti ile oldu.

İlter Avşar: Yücel Başkanımız bizim çok duygusal anlarımızda yanımızda oldu!

Programın ilk konuşmasını AREV Başkanı İlter Avşar yaptı. Eğitimli insanlar çıkarmak için çaba gösterdiklerini ifade eden Avşar: “Bu vakıf sizlerin vakfı. Bizler bir yere kadar. Birlikten kuvvet doğar düşüncesiyle, bu yola çıktık. Kuruluşundan bugüne desteklerini bizden eksik etmeyen, her aradığımızda ertesi gün kapılarını açan kıymetli Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. İşadamlarımızı da çok teşekkür ediyorum. Yücel Başkanımız bizim çok duygusal anlarımızda yanımızda oldu. Onu unutmak nankörlük olur. Katılımızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Yücel Çelikbilek: En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Geleceği okutmak, hepimizin görevi ve önceliği olmalı. Vakıflar özel yerlerdir. Bizim ecdadımız vakıf kültürünü dünyaya örnek göstermiştir. Bizim ecdadımızın arkada bıraktığı vakıfların sayısına bakıldığında o kadar vakıf kurmuşlar ki vakıf defterleri bile onları yazmaya kifayet etmemiş ama, bir zaman gelmiş bu ülkede o vakıfları perişan etmişler. O yağmalamalar sonucunda elimizde kalanlarla bugünlerde çok büyük işler yapmaya başlamışız. O yüzden vakıf değerleri bizler için çok önemlidir. Böyle vakfı kuran arkadaşları canı gönülden kutlamak istiyorum. Bir Karslı ve Ardahanlı olarak kardeşlerimin yaptığı bu güzel etkinlikten memnuniyet duyduğumu, yürekten sevindiğimi ifade etmek isterim. Burada bir insanımızın bilgi sahibi olması bizleri sevindirir. Bunu kuranlar için de, yardım edenler için de çok karlı bir yatırım olur. En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Temennim, bu adımların daha çok atılmasıdır”.

Konuşmaların sonrasında protokol, vakfın açılış kurdelesini birlikte kesti.

YORUMLAR...