Reklam
Reklam
CHP, 19 Mayıs’ın görkemini Beykoz’un sokaklarına taşıdı!

CHP, 19 Mayıs’ın görkemini Beykoz’un sokaklarına taşıdı!

CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı düzenledikleri yürüyüş ile kutladı.

Paşabahçe Meydan’dan başlayan yürüyüş, Atatürk’ün Anıtı’nın önünde sona erdi. CHP’li gençler; ellerinde meşalelerle, bayraklarla, Atatürk resimli giydikleri tişörtleriyle, ağızlarındaki sloganlarıyla, çaldıkları trampetleriyle en güzel ve en anlamlı bir şekilde Atatürk’ü andı.

Yürüyüşe; İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve ilçe yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Volkan Düzgün, Kadın Kolları Başkanı Gülşen Gündüz, CHP Milletvekili Aday Adayları Hızır Yılmaz ve Füsun Sökmez, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

Trafik, İstiklal Marşı ile durdu!

Yürüyüş esnasında sık sık etraftan geçen arabalar, korna ile yürüyüşe destek verdiklerini gösterdi. Yarım saatlik bir yürüyüşün sonrasında Atatürk Anıtı’na bayrak ve pankart açıldı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı hep bir ağızdan  coşkulu bir şekilde okundu. O esnada her iki taraftan da gelen araç sahiplerinin yolda durması dikkat çeken görüntülerden biri oldu.

Şevket Arıkan: 7 Haziran seçimleri, emperyalizmle mücadeledir!

Etkinlikte ilk konuşmayı yapan CHP Gençlik Kolları Başkanı Volkan Düzgün; “Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919 günü başlattıklarını direnişle bize Cumhuriyeti hediye ettiler. Bize Cumhuriyetimizi hediye edenlere sevgimizi ve saygımızı her zaman bir borç biliyoruz. Onlar 1919’da nasıl Samsun’dan çıktılarsa, bizde bugün Beykoz’da, İstanbul’da, Türkiye’de Samsun’a çıkıyoruz. Asla bıkmayacağız ve yılmayacağız!” dedi.

Düzgün’ün konuşmasının ardından sözü alan CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan ise; “Çok önemli bir zamanda, çok önemli bir bayramı kutluyoruz. Seçimlere az bir süre kalmışken, bizim için en önemli 19 Mayıs bayramını kutluyoruz. Atamızı anıyoruz, gençliğimizle omuz omuza kutluyoruz. Başkan Yardımcım, genç arkadaşım Sayın Veli Gümüş’e öncelikle bu etkinlik için içten bir teşekkür etmek istiyorum. Bu gençlerle birlikte, gençlerle anakademeyi öyle bir etle tırnak haline getirdi ki, bu eylem onun sonucudur. Volkan Düzgün’e teşekkür ediyorum. Onun şahsında bütün genç arkadaşlarıma teşekkür ediyorum...7 Haziran seçimleri, adeta bizim için emperyalizme karşı verilen bir mücadeledir. Bu mücadele, gereken şeyler yapılmalıdır. Bugün çok büyük bir katkı sundunuz, coşku yaşattınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etkinlik daha sonra Andımızın okunmasıyla sona erdi.

YORUMLAR...