Reklam
Reklam
Baruthane Parkı’ndaki kuşların artık yuvaları var

Baruthane Parkı’ndaki kuşların artık yuvaları var

Beykoz Göksu Defterdar Mehmet Bey İlkokulu öğrencileri Baruthane Parkı’na 40 adet kuş evi yerleştirdi.

Göksu Defterdar Mehmet Bey İlkokulu öğrencilerinin doğa ve hayvan sevgisine dikkat çekmek amacıyla hazırladığı çalışmayla Göksu Baruthane Parkı’na Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla 40 adet kuş evi yerleştirildi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, öğretmenler, veliler ve öğrenciler Göksu Baruthane Parkı’nda bir araya gelerek parktaki ağaçlara kuş evleri yerleştirdi.

Çocukların kuşlara ve doğaya dair okuduğu şiirler ve şarkılarla gerçekleşen etkinlikte, renkli ve eğlenceli dakikalar yaşandı.

Göksu Defterdar Mehmet Bey İlkokulu 1’ci ve 2’ci sınıf öğrencilerinin bir araya geldiği etkinlikte çocuklar,  kendi yaptıkları 40 adet kuş evini Belediye’nin sepetli aracıyla ağaçlara taktılar.

Başkan Yücel Çelikbilek,”Beykoz tabiatı ve toprağıyla çok bereketli”

Beykoz’un kültür, doğa ve tarihi koruyan projelerle geliştiğini ifade eden Başkan Çelikbilek, “Tabiatı kullanma bakımından sıkıntı çekiyoruz. Doğaya sahip çıkıp daha yaşanılır bir hale getirmek için çaba göstermeliyiz. Boğaz’ın incisi Beykoz yeşil alanlarıyla çok bereketli bir yer. Kâinatın bir parçası olan kuşların ölmemeleri için yaptıkları bu önemli ve güzel çalışma dolayısıyla çocuklarımızı kutluyorum. Böyle hassas ve sevgi dolu evlatlar yetiştirdikleri için de ailelerini tebrik ediyorum. Beykoz Belediyesi olarak yeşil alanlarımızda hayatı canlandırmaya devam ediyoruz. Yazın gelmesiyle parklarımız ve mesire alanlarımız rengârenk oldu. Hemen yanı başınızda yer alan Küçüksu Çayırı’nı da çok yakında daha da iyi göreceksiniz. Eski cazibesine kavuşması için ne gerekiyorsa yapıyoruz.” dedi.

Başkan Çelikbilek, çocuklarla tek tek fotoğraf çektirdikten sonra öğretmenlerle sohbet etti.

Başkan Çelikbilek, törenin ardından Türkiye Eğitim gönüllüleri Vakfı (TEGV) İpek Kıraç Öğrenim Birimi’ni ziyaret ederek, öğrencilerin yaptığı resim sergisinin açılışını yaptı. Sergiyi gezen Başkan Çelikbilek, öğretmen ve örencileri tebrik etti. 

YORUMLAR...