Reklam
Reklam
Artvinliler Hizmet Vakfı, Mali Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi

Artvinliler Hizmet Vakfı, Mali Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi

Artvinliler Hizmet Vakfı, Divan Başkanı İsmet Acar eşliğinde Mali Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

Beykoz Acarkent’te yapılan Artvinliler Kültür ve Sosyal Hizmetler Vakfı Mali Genel Kurulu Toplantısı’na; Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, Vatan Bilgisayarlar Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Vatan, Orro İlaçları Yönetim Kurulu Başkanı Varol Tüker, Matsan Kozmetik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ertunç Işık, Beykoz Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun ve üyeler katıldı.

Saygı duruşunu ve İstiklal Marşı’nın coşkuyla okunmasından sonra Divan başkanlığına İsmet Acar, Yardımcılığına Ferhan Çelik ve Tuncay Orhan oy birliğiyle seçildi.

Hakan Bekar: Vakfımızın taşıdığı anlam ve değeri bilmeliyiz!

Faaliyet raporunu sunmak için kürsüye çıkan Başkan Hakan Bekar; konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ‘’Mali Kongremize başlamadan ve  vakfımızın faaliyetlerine geçmeden önce ismini aldığımız ve bir anlamda devamlılığının da temsilcisi olduğumuz  vakıf medeniyetinden kısaca bahsetmek isterim. Osmanlı Devleti döneminde; toplum için gerekli sosyal hizmetler, devamlı bir görev ve hayır işi olarak siyasi otoriteye bırakılmamış, tarafsız bir müesseseye, vakfa bağlanmıştır. Şehirlerin imarı ve ihyası için vakfın, nasıl hayati bir rol oynadığına en iyi örnek, İstanbul’dur. İstanbul’u harap bir şehir olarak devralan ve şehrin inşası ile karşı karşıya kalan Fatih,  bu işin üstesinden vakıflar aracılığıyla gelmiştir. Türkiye Devleti ’de,  modern bir Cumhuriyet rejimine intikal edince vakıflar;  toplum için vazgeçilmez hizmetleri karşılayan bir kurum olarak benimsenmiş ve devamlılığı sağlanmıştır. Bugün bu yüzlerce yıllık devamlılığın temsilcilerinden biri olarak vakfımızın taşıdığı anlam ve değeri bilmeliyiz”.

Konuşmaların ardından Mali Rapor ve Denetleme Kurulu Raporu okundu.  Faaliyet Raporu,  Mali Rapor ve Denetleme Kurulu Raporu hakkında görüşler dinlendikten sonra Faaliyet Raporu,  Mali Rapor ve Denetleme Kurulu Raporu oy birliği ile ibra edildi. Tahmini bütçe de görüşmelerin ardından oy birliği ile kabul edildi.

Temenni ve görüşlerin bildirilmesinden sonra divan başkanı tüm katılanlara ve yönetim kurulu üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Bu tutanak divan kurulunca imza altına alındı

YORUMLAR...