Reklam
Beykoz halkı son sözünü söyledi!

Beykoz halkı son sözünü söyledi!

Beykoz, yeni dönemde görev yapacak parlamentoyu belirlemek üzere sandık başında. 183 bin kişinin oy kullanacağı milletvekili seçimi saat 08.00’de başladı.

Beykoz’da 2015 Genel Seçimleri kapsamında vatandaşlar, yeni dönemde görev yapacak parlamentoyu belirlemek üzere sabahın erken saatlerinde sandığa giderek, oylarını kullanmaya başladı. Oy verme işlemi sabah 08.00 itibari ile başladı ve akşam 17.00’da sona erdi.

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Beykoz’da da büyük bir seçim heyecanı yaşandı. Sabah saatlerinden itibaren oy kullanacakları sandıkların bulunduğu okullara giden vatandaşlar, yasal kimlik belgelerini yetkililere onaylatarak, 20 siyasi partinin bulunduğu oy pusulalarını, zarfını ve evet yazılı mührünü aldı. Daha sonra kendi düşüncesine göre iktidarını belirlediği siyasi partiye ‘evet’ dedi ve şeffaf sandığa zarfını atarak oy işlemini tamamladı.

Yaşlılar, engelliler ve ilk kez oy kullanacak olan gençler, sandık yetkililerinden gerekli bilgileri ve yardımları alarak seçim kabinine girdi, oylarını kullandı. Oy verme işlemlerini tamamlayan her vatandaş, 2015 Genel Seçimleri’nin ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Beykoz’un siyasileri sandık başında!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te sandığa erken giden vatandaşlar arasındaydı. Başkan Yücel Çelikbilek, Soğuksu İlköğretim Okulu 1417 no’lu sandıkta seçim işlemini gerçekleştirdi.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan Tokatköy Şehit Adil Doğan İlköğretim Okulu 1424 no’lu sandıkta, Milli İttifak Liderleri Şeref Kaçmaz ve Melih Perçin Gümüşsuyu Ziya Ünsel Orta Okulu 1199 no’lu sandıkta, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir Yalıköy Endüstri Meslek Lisesi 1456 no’lu sandıkta, AK Parti SKM Başkanı Tuncer Dede Kavacık İlköğretim Okulu 1294 no’lu sandıkta, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu Yenimahalle Mehmet Emin Pulat İlköğretim Okulu 1492 no’lu sandıkta oy işlemlerini tamamladı.

Abdullah Gül oyunu Beykoz’da kullandı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrunisa Gül ile birlikte  oyunu Beykoz’da kullandı. Eşi Hayrunisa Gül ile birlikte Beykoz Çubuklu İlkokulu’na gelen Gül, ilk olarak vatandaşlar ve sandık görevlileriyle selamlaştı. Gül ve eşi, 1139 nolu sandıkta oy kullandıktan sonra okuldan ayrıldı.

Sarraf ve Gündeş, oyunu Kanlıca’da kullandı

Ünlü işadamı Rıza Sarraf ve sanatçı eşi Ebru Gündeş 25’inci Dönem Milletvekili seçimlerinde oy kullanmak içim Beykoz’da bulunan Sedat Simavi İlkokulu’na geldi. 1272 nolu sandıkta oyunu kullanan Sarraf ve Gündeş çifti, seçim sonuçlarının hayır getirmesi temennisinde bulundu.

Sezen Aksu sandık başında

“Minik Serçe” lakaplı ünlü sanatçı Sezen Aksu, 25’inci Dönem Milletvekilleri Seçimleri’nde oy kullandı. Oy vermek için sabah saatlerinde Beykoz Kanlıca Sedat Simavi İlkokulu’na gelen Sezen Aksu’nun rahatsızlığı nedeniyle yürümekte güçlük çektiği görüldü. 1270 numaralı sandıkta oyunu kullanan Aksu, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

YORUMLAR...