Reklam
Beykoz'a yat limanları kuruluyor

Beykoz'a yat limanları kuruluyor

İstanbul Boğazı'na demirleyen tekneler sorununa çözüm için düğmeye basıldı. Beykoz sahillerinde Tekne Parklar kurulacak.

İstanbul'un çehresini değiştirecek proje için somut adımlar atılmaya başlandı. İSPARK, yollardan sonra şimdi de mavi sulara el attı.

İstinye ve Tarabya'nın ardından Beykoz sahillerinde de Tekne Parklar kuruluyor.

Beykoz, Paşabahçe, Kanlıca, Çubuklu ve Göksu da 'Tekne Parklar' kurulacak. Bu koylarda demirleyen balıkçılar uygulamadan oldukça memnun.

İstanbulluyu da sevindirecek olan bu proje kapsamında sadece birer marina olmayacak. Aynı zamanda helikopter pisti de bulunacak. Restaurant, kafe gibi sosyal alanlar da 'Tekne Park'ların bir parçası olacak.

Projenin yürürlüğe girmesi için her şey hazır. Çalışmalar kısa bir süre içinde başlayacağını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tekne Parklar?la artık gelişigüzel tekne bağlama döneminin geride kalacağına işaret ederek, ''Bu gerekli bir durumdu. Zamanla Sarıyer'de, Büyükdere'de, Bebek'te, Kuruçeşme'de, Paşabahçe'de, Çengelköy'de, Beykoz'da, Kanlıca'da, Çubuklu'da da açılacak. Orada yaşayanların rahatsız olmayacağı şekilde, insanların öncelikleri dikkate alınarak yapılacak. Vatandaşımızı rahatsız edecek hiçbir şey yapmayacağız'' diye konuştu.

 

 

YORUMLAR...