Reklam
Reklam
10 bin 800 kursiyer eserlerini sergiledi

10 bin 800 kursiyer eserlerini sergiledi

Beykoz Halk Eğitimi Merkezi 2014-2015 eğitim-öğretim yılsonu sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Beykoz Halk Eğitimi Merkezi, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında açılan kurslarda eğitim gören 10 bin 800 Beykozlu kursiyerin ürünlerini sergilemek amacıyla yılsonu sergisini açtı.

Ortaçeşme’de bulunan hizmet binasında gerçekleştirilen serginin açılışını; Halk Eğitimi Müdürü Mustafa Mamur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, TEGV Öğrenim Birimi Sorumluları Filiz Erdoğan ve Makbule İnanç, muhtarlar, kursiyerler ile öğretmenler katıldı.

Sergi de sunulan resimler, ahşap boyamalar, iğne oyaları, kıyafetler, takılar ve bir çok ürün görenleri kendisine hayran bıraktı. Sergi açılışında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, gelecek sene belediyenin mahallelerde açmış olduğu hizmet binalarında da Halk Eğitimi Merkezi’nin kurslarının açılacağının ve halkın bundan da yararlanabileceğinin müjdesini verdi.

Mustafa Mamur: Kurslardan 10 bin 800 kursiyer yararlandı!

Serginin açılış konuşmasını yapan Halk Eğitimi Müdürü Mustafa Mamur,bu eğitim yılını da sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını söyleyerek; “2014-2015 eğitim-öğretim yılında  ortalama 560 kurs açıldı. 10 bin 800 öğrenci kursiyerlerimiz yararlandı. Biz gerçekten bu yapmış olduğumuz ürünlerimizin değerini çok iyi biliyoruz. Önce kursiyerlerimizin kendi ekonomisine, sonra da ülke ekonomisine yararı olması hususunda yapmış oldukları ürünleri satmalarını tavsiye ediyorum. Yapmış oldukları bu ürünleri de geliştirmelerini istiyorum ve hayatlarında başarılar diliyorum” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Kazım Bozbay: Kişi, her zaman kendini geliştirmeli, ilerletmelidir!

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüdeki yerini alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay; “Bizler ilim Çin’de de olsa alın diyen ve beşikten mezara kadar ilim öğrenin diyen bir peygamberin inananları olarak hayatımızda ilme yer vermeliyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’te hayatta en hakiki mürşit ilimdir, demiş. Gerçekten ilim bizim rehberimiz, yol göstericimiz. Bu itibarla insanların hayatlarının her aşamasını bir okul gibi düşünmeleri lazım. Okul, hayat boyu bir gelişme sürecidir. Kişi, her zaman kendini geliştirmeli, ilerletmelidir.  Bu bilim alanın da olabilir, sanat alanın da olabilir. Yetişkin insanların resim, müzik gibi dallarda uğraşırken görmek bizleri mutlu ediyor. Kısa süre içerisinde muhteşem ürünler çıkıyor ve bizleri şaşırtıyor” dedi.

Muharrem Kaşıtoğlu: Beykoz’a yakışır bir Halk Eğitimi Merkezi yapacağız!

Son konuşmacı olarak sözü alan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Biçki, nakış kurslarıyla başlayan süreç, bugüne geldiğimiz noktada 2000’li yıllarda hizmetlerinde akamete uğramış olsa da son yıllarda gözle görülür ciddi bir performans ortaya çıkarıyor, Halk Eğitimi Merkezleri. Ortaya da koymak zorunda çünkü, Türk insanı uyandı. Türk insanı kendini geliştirmenin yaş sınırı olmadığını bilip, anlayan insan kalitesi haline geldi. Bu duyarlılığı artık yakaladık...Beykoz Halk Eğitimi Merkezimizin fiziki şartlarının yeterli olduğunu söyleyemeyiz. Mustafa ve Kazım hocamızla bunları görüşüyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’in bu konuyla ilgili özellikle bir ilgisi var. İnşallah fırsatını bulursa Sayın Başkanımız, imkanı da olursa ve gerekli izinleri de alırsa Halk Eğitimi Merkezi’nin binasının yeniden yapılandırılması noktasında bir tavır ortaya koydu. İnşallah o izinleri alır, Beykoz’a yakışır bir Halk Eğitimi Merkezi yaparız”.

Konuşmaların sonrasında protokol birlikte serginin açılış kurdelesini kesti. Daha sonra protokol, her katta ayrı ayrı branşlarda açılan sergi odalarını gezdi. Sergilenen ürünler isteğe bağlı satışa sunuldu. Ayrıca Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, bu ürünlerin Çayır Festivali’nde belediyenin ücretsiz olarak kendilerine verecekleri standlarda satabileceklerini belirtti.

YORUMLAR...