Reklam
Adnan Çeliker

Bu sevinmek ne için


Bir seçim daha yaşadık doğrusuyla yanlışıyla. Geçen seçim muhtar pusulaları zarfların içine kondu bir suru zayii oy. Bu seçime de damgasını geçersiz oylar vurdu. Siyasi partilerin altına konulan bağımsız adaylar seçmenin iki yuvarlağa da mühür vurmasına sebep oldu ve Beykoz’da 8 bin 504 oy geçersiz oldu. İstanbul’u siz düşünün.

Seçim sonuçları malum;

AK PARTI  % 40.86
CHP          % 25
MHP         % 16.29
HDP     % 13.12

Enteresan bir sevinç var sevinene bakıyorsunuz Ak Parti haricinde diğerleri seviniyor.  Burada HADEP sevinebilir, bir başarı var öyle veya böyle kazandı. Tehditle şantajla çalarak, kurt postunun üstüne kuzu postu geçirerek şekil değiştirmesine yardımcı olan yandaşlarına teşekkürünü de ediyor zaten.
Bu yüzden üstündeki kuzu postu sevinmeyi hak ediyor diye düşünüyorum.

Ey 90 yıllık çınar sen neye sevinirsin. 90 yılda senin hangi yaşayan üyen % 41 oy aldığını hatırlıyor. Başkalarının % 5 oy kaybı sizi bu kadar sevindirirken kendi halinize hiç üzülmezmisiniz. Zaten üzülecek olsan bu kadar başarısızlığa rağmen orda kalmazsın ve CHP’li üyelerin HADEP’e oy toplamasına müsaade etmezsin. Aslında AK Parti bunların hepsinin aynı olduğunu hep söyledi ve artık bunu inkarda edemiyorlar.

Bayram edenlerden öbür kardeşte MHP. Yıllardır mehter takımının yürüyüşünü tersten yapıyor onlar. Mehter iki ileri bir geri gelir, bu kardeş bir ileri iki geri geliyor. 60 yıldır % 10 ila 15 arası gelir gider. Kimi zaman barajda kalır komünistlerle mücadeleden vaz geçip ortaklık yapar ve kardeş olur. Ve bu sonuca sevinir bu kadarına da pes doğrusu.

Başarısız dediğiniz AK Parti 13 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. % 36’dan başlayıp % 46’ya çıkmış bütün siyasi partiler ve ağaları birleşmiş Feto’nun kanallarıyla Doğan’ın kanalları birleşmiş ırmak olmuş AK Parti’ye akmış, aylardır çirkeflik ve iftiralarla yayınlar yapmış, doğu da senaryolar yazılmış oyunlar oynanmış, eksilen oy % 5 ve bayram eden üç kardeş…

Bu kadar yüzsüzlüğe pes doğrusu..

Kendilerinin başarısızlığını 13 yıldır iktidarda olan bir partinin oy kaybıyla başarı olarak görmeleri muhalefetin ne kadar basit düşündüğünü gösterir.

Bunların hükümet kurmalarını çok istiyorum fakat bu milletin kaybedeceklerini tahmin ettiğim içinde kurarlarsa eyvah ki eyvah demek istemiyorum.

Tabi en önemlisi sevinç ortaklarına bakalım. İsrail, İngiltere, Almanya niye seviniyorlar acaba? Belki de Türkiye’nin iyiliğini istedikleri içindir.
 

Bakın kısa ve öz bu ülkelerde AK Parti iktidardan indi diye bir sevinç varsa ki var
O zaman Ak Parti iyi yolda. Bu ülkelerin sevinç ortağı olan diğer siyasilerin yolunu da siz düşünün?

Gelelim Beykoz’a.

AK Parti Beykoz’da güzel bir oy aldı. % 46.1 oyla İstanbul’da en iyi dokuzuncu ilçe oldu. Oy kaybetmeyip oyunu artıran tek ilçe Beykoz oldu. Buda Beykoz’daki ak gönüllülerin başarısıdır. Tabi Beykoz’daki % 46.1 Ak Gönüllü’ye teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Tabii ki yetmez inşallah daha güzel olacak.

% 25’lere % 16’lara sevinip bayram edenlerinde fazla sevinemeyeceğini ve son gülenin gene Ak Parti olacağını düşünüyorum.

Saygılar sunuyorum.

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...