Reklam
Reklam
Beykoz Muhtarlar Birliği kendi derneğini kurdu!

Beykoz Muhtarlar Birliği kendi derneğini kurdu!

Daha önce Marmara, Trakya Muhtarlar Birliği Derneği’ne bağlı olan muhtarlar, kendilerine ait olan bağımsız Beykoz Muhtarlar Birliği Derneği’ni kurdu.

Marmara, Trakya Muhtar Birliği Derneği’ne eskiden bağlı olan Beykozlu muhtarlar, tüm icraatlarını özgürce yapabilmek ve mal varlıklarının kendilerine ait olmasını istediklerinden ötürü Beykoz Muhtarlar Birliği Derneği adı altında yeniden toplandı.

Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu ve önderliğinde Beytaş Sahil Restoran’da toplanan 45 mahalle muhtarı, konuyla ilgili görüş alışverişinde bulunmak için bir araya geldi.

Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, kısa bir konuşma gerçekleşirdi. Beykoz Muhtarlar Birliği Derneği’ni hiçbir yere bağımlı olmadan kurduklarını dile getiren Kolcu; “Marmara, Trakya Muhtarlar Birliği zaman içerisinde büyümesi gerekirken girişimlere ayak uyduramayıp, küçülmüştür. Şubelerinin yaklaşık yüzde 95’i kendisinden ayrılmıştır. Beykoz Muhtarlar Birliği ile iletişim zorlukları yaşandığından şubenin kapatılarak, yeniden Beykoz Muhtarlar Birliği adı altında bağımsız bir dernek kurulma ihtiyacı doğmuştur. Bu nedenle Marmara, Trakya Muhtarlar Birliği Şubesi’ni fes etmemiz gerekiyor. Bu nedenle genel kurul toplayarak, gereken karar alınacaktır. Biz yapacak olduğumuz her icraat için genel merkeze danışmak zorundayız, mal varlıklarımız oraya ait. Çünkü, bir tüzüğümüz yok. Bu yüzden her şeyin bize ait olmasını istedik ve arkadaşlarımızla karar alıp derneğimizi kurduk” dedi.

Yaklaşık 1 saat süren toplantı, fikir alışverişinden sonra toplu fotoğraf ile sona erdi.

YORUMLAR...