Reklam
Reklam
Beykozlular ilk iftarı birlikte açtı!

Beykozlular ilk iftarı birlikte açtı!

Beykoz halkı ve ilçe protokolü ilk iftarda buluşarak oruçlarını dualarla açtı.

Müslümanların en kutsal ayı ve ‘on bir ayın sultanı’ olarak tabir edilen diğer aylardan en seçkini, en özeli Ramazan ayı 18 Haziran tarihi ile başladı.

Paylaşım ve yardımlaşma ayı olarak da adlandırılan Ramazan ayında, Türkiye’nin farklı yerlerinde pek çok insan birlikte ilk orucunu açtı. Beykoz’da ise, Beykoz Belediyesi’nin her yıl aksatmadan yaptığı, birlikteliği ve paylaşımcılığı en iyi şekilde gösteren ‘Ramazan Sofraları’ faaliyeti, bu sene yine ilk önce Beykoz Belediye Meydanı’nda oldu. Ramazan ayı boyunca Beykoz’un her noktasında sırasıyla gerçekleşecek olan etkinlikte, Beykozlular birlikteliğini pekiştirecek...

Belediye Meydanı’ndaki ilk iftara adeta akın eden vatandaşlar, birlikte dua etmenin ve oruçlarını açmanın güzelliğini yaşadı. Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk ve Mahmut Gülbasar, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, AK Parti eski İlçe Başkanı Adem Sefer ve belediye meclis üyeleri de Beykozlularla beraber ilk orucunu açmanın mutluluğunu yaşadı.

İlk iftarın unutulmayacak karesi ise; iftar mekanına annesini tekerlekli yatağıyla getiren ve kendi elleri ile yemeğini yediren vatandaş oldu. İftarın ardından İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın yemek duasını okumasıyla etkinlik son buldu.

Hüseyin Demirtaş: Ramazan bizi birbirimize kavuşturuyor!

Beykoz Güncel Haber’e özel Ramazan ayını ve önemini anlatan Müftü Demirtaş şunları söyledi: “Rabbimize hamdolsun ki Ramazan ayına kavuştuk. Üç ayların üçünsü, arınma mevsimi. Adeta biz 1 ay aç kalmak suretiyle sadece Kur’ana odaklanmak amacıyla mübarek Ramazanın ve Kur’anın inişini kutlamış oluyoruz. Gerçekten insan olarak hem ruhi anlamda arınmamız lazım hem bedensel anlamda arınmamız lazım. Ramazan ayı bir yıl boyunca çalışmış olan vücudumuzun bir bakıma dinlenmesini, yeniden sağlığına kavuşmasını ifade ediyor.  Diğer taraftan da paylaşmayı bu ayda yerine getiriyoruz. İftar sofralarında bir araya geliyoruz. Ramazan bizi birbirimize kavuşturuyor. Fakirlere yardım ediyoruz. Bu sene inşallah mültecilerle birlikte bir araya geleceğiz, onlara kumanyalar dağıtacağız. İnşallah bu Ramazan ayında ibadetlerimizi en güzel şekilde yapmış, mukabelelerimizi okumuş, halkımızla kaynaşmış olarak Ramazan ayımıza kavuşmuş oluyoruz”.

YORUMLAR...