Reklam
Reklam
Edirne’ye ilk kafile uğurlandı

Edirne’ye ilk kafile uğurlandı

Beykoz Belediyesi’nin her yıl Ramazan Ayı’na özel olarak düzenlediği Edirne Gezisi için ilk kafile şehre uğurlandı.

Beykoz Belediyesi’nin her yıl Ramazan Ayı’na özel olarak düzenlediği Edirne Gezisi’ne katılan ilçe sakinleri 3 otobüslük ilk kafileyle şehre uğurlandı. Ramazan Ayı boyunca 3 bin 500 Beykozlu Edirne’de yapılacak ziyaretlerde Ramazan iklimini yaşama fırsatı bulacak.  

Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik eden ve bu özelliğiyle yurtiçi ve yurt dışından ziyaretçilerin ilgi odağı olan Edirne’ye düzenlenen gezilerde ecdat yadigârı, eşsiz mimariye sahip camiler ziyaret ediliyor. İlçe sakinleri bu ziyaretlerde kültürü, tarihi ve maneviyatı bir arada buluyor.  

Ramazan Ayı’nın manevi atmosferini Edirne’de yaşamak isteyen ilçe sakinlerinin iştirak ettiği 110 kişilik ilk kafile Belediye Meydanı’ndan şehre uğurlandı.  

Kafileyi uğurlayan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, hem manevi hem de kültürel boyutu olan geziye iştirak eden ilçe sakinlerine katılımlarında dolayı teşekkür ederek hayırlı Ramazanlar ve iyi yolculuklar diledi.

Rehberler eşliğinde günü birlik yapılan ziyarette ilçe sakinleri başta Selimiye Camii olmak üzere Eski Camii, Üç Şerefeli Camii, Balkan Savaşı Müzesi (Şükrü Paşa Anıtı), Er Meydanı ve Selimiye Vakıf Eserleri Müzesi’ni görme fırsatı elde edecek.   

Ramazan’ın ve Edirne şehrinin manevi güzelliklerinin birlikte yaşandığı ziyaret sonrasında  ilçeye dönüşte Belediye avlusunda kurulan sofrada hep birlikte oruç açılıp dualar edilecek. 

YORUMLAR...