Reklam
Reklam
Ramazan’ın bereketi sokak iftarlarıyla mahallelere taşıyor

Ramazan’ın bereketi sokak iftarlarıyla mahallelere taşıyor

Beykoz Belediyesi ilk iftarın ardından Yalıköy, Alibahadır, Kavacık, Tokatköy, Elmalı, Zerzavatçı ve Örnekköy mahallelerinde iftar sofraları kurdu.

Beykoz Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Sokak İftarları’yla Ramazan Ayı’nın hoşgörüsünü, bereketini ve sevincini mahallelerde ilçe sakinleriyle birlikte paylaşıyor. Bu yıl sokak iftarları ve gönül sofralarında 100 bini aşkın ilçe sakininin ağırlanması hedefleniyor.

Ramazan ayı boyunca ilçedeki tüm mahallelerde iftar sofraları kuracak olan Beykoz Belediyesi ilk iftarın ardından Yalıköy, Alibahadır, Kavacık, Tokatköy, Elmalıköyü, Zerzavatçı ve Örnekköy Mahalleleri’nde iftar sofraları kurdu.

3 ayrı akşamda kurulan iftar sofralarına 7 bini aşkın ilçe sakini iştirak etti. Her kesimden katılım ve ilginin olduğu iftar sofralarında buluşan vatandaşlar aynı yemeği ve aynı manevi atmosferi paylaşmanın güzelliğini yaşadı.  

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Kavacık ve Yalıköy’de kurulan iftar sofralarına iştirak ederek  ilçe sakinleriyle Ramazan sevincini paylaştı. İlçe sakinlerine iftar öncesinde yemek ikram eden Başkan Yücel Çelikbilek  vatandaşlara hayırlı Ramazanlar diledi.   

Sokak iftarları geleneğiyle her kesimden vatandaşı bir araya getirmeyi, ilçede komşuluğu ve sosyal birlikteliği güçlendirmeyi istediklerini ifade eden Başkan Çelikbilek bu yıl da 100 bini aşkın kişi için yemek ikramı yapacaklarını söyledi. 

Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve belediye danışmanları da iftar sofralarında vatandaşlarla buluştu.

YORUMLAR...