Reklam
Reklam
Boğaz ve günbatımı eşliğinde sokak iftarı

Boğaz ve günbatımı eşliğinde sokak iftarı

Beykozlular boğaz ve günbatımının muhteşem buluşması eşliğinde iftarını açtı.

Beykoz Belediyesi’nin her Çarşamba büyük bir meydanda düzenlediği sokak iftarlarının dün akşamki adresi Paşabahçe Sahili oldu. Boğaz ve günbatımının muhteşem buluşması eşliğinde iftarı bekleyen 3 bin 500 ilçe sakini Ramazan Ayı’nın huzurunu ve güzelliğini paylaştı.

Her akşam ilçedeki 3 noktada sokak iftarları düzenleyen, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularıyla ilçe sakinlerini kenetleyen Beykoz Belediyesi, her Çarşamba günü büyük bir meydanda geniş katılımlı iftar sofraları kuruyor.

Bu yıl geçen yıldan farklı olarak meydan yerine Paşabahçe Sahilinde gerçekleştirilen iftarda 3 bin 500 kişi birlikte hep birlikte oruçlarını açmanın manevi huzuru ve güzelliğini yaşadı.  

İftar saatinin manevi atmosferinin günbatımına karıştığı iftarda eller samimiyetle semaya açıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan yardımcıları Salim Öztürk, Hanefi Dilmaç, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan danışmanları, muhtarlar ve ilçe sakinleri de programa katılarak vatandaşların iftar coşkusuna ortak oldu.

Başkan Çelikbilek iftar öncesinde vatandaşlara çorba ikram ederek hayırlı ve huzurlu bir Ramazan Ayı temenni etti.

Meydanlarda düzenlenen büyük iftar programları  8 Temmuz Çarşamba akşamı Ortaçeşme Meydanı’nda yapılacak programla devam edecek. 

YORUMLAR...