Reklam
Reklam
Cihan Bağdatlı

Beykoz Belediyesi ’’Alo Moloz Hattı’’

Günümüzde çevre kirliliği giderek artmakla birlikte, kişi ve kurumlara çevre temizliği ve korunmasında, sağlıklı yaşamın sürdürülebilmesinde düşen görevler bulunuyor. Beykoz Belediyesi işte çevre temizliği ve çevrenin korunmasıyla ilgili kişilere “Alo Moloz Hattı” ile hizmetini veriyor.

Beykoz Belediyesi, ilçenin çeşitli noktalarına gelişigüzel ve kaçak olarak dökülen molozların çevre ve görüntü kirliliğine yol açmaması için ilçe geneline asılan pankartlar aracılığıyla vatandaşları uyarıyor.

Bir yandan kaçak moloz dökümü yapılmaması için önlemler alınırken diğer yandan sorunu kaynağında çözmek içini çok cüzi bir ücret karşılığında atıkları vatandaşın ayağından gidip alan Beykoz Belediyesi ekipleri, çirkin görüntüleri büyük oranda ortadan kaldırmayı hedefliyor.

 “Alo Moloz Hattı” aracılığıyla, vatandaşların çoğunlukla ev tadilatı ve eşya yenilemeleri nedeniyle ortaya çıkan inşaat, yıkıntı atıkları ve kaba atıkları (çekyat, koltuk vs.) kapılarının önünden alan ekipler, atıkları uygun noktalara boşaltarak etkili bir atık yönetiminin yanı sıra çevreye verilecek zararın da önüne geçilmesini sağlıyor.

0 216 322 16 14 numarasından telefonla ulaşılabilen Alo Moloz Hattı sayesinde, atıklar çuvalı 1-2 liradan alınarak taşınıyor. Vatandaşların inşaat atıkları da bu şekilde bertaraf ediliyor.

Bu tür atıkların çöp konteynırlarına veya sokağa bırakılması Kabahatler Kanunu’na göre ceza teşkil ettiğinden belediye yetkilileri, bu konuda vatandaşları daha dikkatli davranmaya davet ediyor.

Yakın zamanda üç kez ayrı ayrı günlerde biriken atık molozlarımızı alması için belediyemizin moloz hattını aradım ve gün içinde/ertesi gün hızlı aksiyonları ile molozlarımız alındı. İletişim hattına alınmasını istediğiniz molozunuzun yerini söyleyin, belediye ekipleri kamyon ve kepçesiyle gelip atık moloz yığınlarınızı çuval başına 1 veya 2 TL gibi düşük bir ücret ile molozlarınızı alıp gitsin.

Beykoz Belediyesi’ne vermiş olduğu bu hizmet dolayısıyla tebrik ediyorum.

Çevremizi koruyalım!

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...