Reklam
Reklam
Beykozlu Trabzonlular ilk iftarını gerçekleştirdi

Beykozlu Trabzonlular ilk iftarını gerçekleştirdi

Beykozlu Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği, yönetim kurulu ve üyeleri ile birlikte ilk iftarını gerçekleştirdi.

Nisan ayında bir araya gelerek kuruluşunu gerçekleştiren  ve bunu da basın aracılığı ile kamuoyuna duyuran ‘Beykozlu Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’, ilk iftarını gerçekleştirdi.

Beykoz’dan bir çok tanındık simayı içinde barındıran dernek, kültür ve eğitim çalışmaları ile çok konuşulacağa benziyor. Prof.Dr İsmail Yüksek’in başkanlık yaptığı derneğin öncelikli amacı Beykoz’daki eğitim düzeyini en üste taşımak...

İlk iftarını yönetim kurulu, dernek üyeleri ve ilçe protokolü ile İBB Sosyal Koru Tesisleri’nde gerçekleştiren Beykozlu Trabzonlular; İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, 5.Dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Dernekler Birliği Dönem Başkanı Samsunlular Dernek Başkanı Ömer Altun, Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz, Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik gibi pek çok tanındık ismi ağırladı.

Vizyonumuz; İstanbul’a ve Beykoz’a katkı sunmak!

Yemek duasının ardından dernekleri üzerine kısa bir tanıtım sunumu hazırlayan Başkan Prof.Dr İsmail Yüksek; Trabzon ile Beykoz’un tarihe ev sahipliği yapmak, nüfus artış hızı gibi bir çok konuda benzerlik gösterdiğine dikkat çekerek; “Dernek olarak vizyonumuz, Karadeniz kültürünü yaşayan, yaşatan, yayan ve bulunduğumuz şehir kültürü ile bütünleştirerek her alanda Beykoz’a ve İstanbul’a katkı sunan; dernek olarak yerel ve evrensel değerlere sahip, azim ve kararlılıkla hemşerilerimize  hizmet eden dürüst, dinamik ve çalışkan, gelişime açık, gelecekte söz sahibi olan ülkemizde Trabzon’un ve Karadeniz’in tanıtımına katkı sunan bir sivil toplum kuruluşu olmaktır. Misyonumuz ise; Beykoz’da bulunan Trabzonlu hemşerilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak, bilgi birikimlerini arttıracak ve potansiyellerini sinerjiye dönüştürecek dinamik bir yapı oluşturmaktır. İlçe yönetiminde Trabzonluların etkin olabilmesi için gerekli çalışmaları yönetmek, Beykoz Belediyesi ile birlikte ihtiyacı olan yurttaşlara yardım projeleri yürütmek, Belediyenin yürüttüğü toplumsal projelerde halk katılımının arttırılmasını sağlayacak farkındalık çalışmaları yürütmek gibi bir çok amacımız var” dedi.

Gece, üyelerin kendi aralarında gerçekleştirdiği samimi sohbet ile devam etti.

YORUMLAR...