Reklam
Reklam
Bayram sevinci Belediye Meydanı’nda paylaşıldı

Bayram sevinci Belediye Meydanı’nda paylaşıldı

Ramazan Ayı’nın ardından bayrama kavuşmanın sevincini yaşayan vatandaşlar Beykoz Belediye Meydanı’nın da birlik ve beraberliğin dayanışmasını sergiledi.

Beykoz Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak Belediye Meydanı’nda düzenlediği bayramlaşma törenine, bu yıl da ilgi büyüktü. Alanda bir araya gelen vatandaşlar, birlikte olmanın huzuru ve mutluluğu içerisinde bayram sevinçlerini yaşadı.

Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İl Başkan Yardımcısı Hasan Kılıç, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, AK Parti eski İlçe Başkanı Adem Sefer, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Salih Elmas, Mahmut Gülbasar ve Salim Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda ilçe sakini bayramlaşma törenine katıldı. Ayrıca törene, diğer siyasi partiler nazarında sadece CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel’in katılması dikkatlerden kaçmadı.

İlçe protokolü, tek tek vatandaşlarla el sıkışarak bayramlarını kutladı. Başkan Çelikbilek, bayramlaştığı çocuklara ise, bayram harçlığı vermeyi ve onları mutlu etmeyi ihmal etmedi.

Alana gelen vatandaşlara etli pilav, tatlı ve ayran ikram edildi.

Yücel Çelikbilek: Beykoz’umuzda yardımlaşmayı, paylaşmayı hakim kıldık!

Alana gelen vatandaşların bayramını kutlamak üzere ilk sözü Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek alarak, şunları söyledi: “Hepinizi bu güzel bayram gününde en kalbi muhabbetle selamlıyorum. Bayramlaşmamıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bu güzel günde Ramazan Bayramı’nı idrak ediyoruz. Allaha hamdolsun ülkemizin her tarafında bir güzellik, bir muhabbet ve bir sevgi var. Bu bayramlaşmaları farklı noktalarda yaparak, buraya kadar geldik. Beykoz’umuzun geleneksel bayramlaşmasını Kaymakamımızla birlikte yapıyoruz. Beykozlu hemşerilerimizle kucaklaşmaya çalışıyoruz. Bu bayramda Beykoz’umuzda yardımlaşmayı, paylaşmayı hakim kıldık. Yaptığımız Ramazan etkinliklerine katılarak bizleri onurlandırdınız. Sokak iftarlarımızla beraber komşuluk ilişkilerini geliştirmek istedik. Biz bu komşuluk ilişkilerini Kosova’ya da taşıdık, başka yerlere de taşıdık. TODEM vasıtasıyla 6 bin çocuğumuzu bu bayramda pırıl pırıl giydirdik. Arife günü bölgemizde bulunan 42 şehit ailesine ziyarette bulunduk. Bunu biz bir gelenek haline getirdik.  Muhabbetiniz daim, geleceğiniz aydınlık olsun. Hayırlı Ramazanlar…”

Başkan Yücel Çelikbilek’in ardından sözü alan Kaymakam Süleyman Erdoğan ve Milletvekili Ravza Kavakçı Kan da kısa birer konuşma gerçekleştirerek, Ramazan Bayramı’nın herkese hayırlar getirmesini diledi ve Ramazan boyunca düzenlediği sokak iftarları ile birlik, beraberliği güçlendirmeye çalışan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti.

YORUMLAR...