Reklam
Reklam
Değirmendere Camii bayram coşkusu ile açıldı

Değirmendere Camii bayram coşkusu ile açıldı

Beykoz Paşamandıra Mahallesi Değirmendere Camii, bayramın 2. günü düzenlenen törenle açıldı.

Beykoz Paşamandıra Mahallesi Değirmendere Camii, Ramazan Bayramı’nın 2. günü düzenlenen törenle açıldı. 16 ay gibi kısa bir zamanda ibadete açılan Değirmendere Camii’nin açılışına İstanbul Milletvekili Hasan Sert, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbey ile siyasi parti temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve kalabalık bir halk kitlesi katıldı.

Değirmenleri Camii açılışında Paşabahçe Camii imam-hatibi ve 2005 Ezan Türkiye 1.si Hasan Koçak ile Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Türkiye 2.si Muhammet Polat’ın okuduğu Kuran-ı Kerim, ilahi ve kasideler ile vatandaşlara manevi ziyafet sunuldu. 8 dönüm arazi üzerinde 500 metrekarelik alana kurulan caminin alt katında konferans salonu bulunuyor. Spor Sahası ’da bulunan camiye bir de yatılı kız kuran kursu yapılması hedefleniyor.

Açılıştaki konuşmasında, camilerin yapımının hayırseverlerin duyarlığına bağlı olduğunu kaydeden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “ İlçedeki kamu binaları, okullar hastaneler ve ibadethanelerin sayısını artırmak buraların fiziksel koşullarını iyileştirmek topluma daha iyi hizmet verebilmek amacıyla yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında Değirmendere Camisi’nde de üzerimize düşeni yerine getirdik. Bundan sonra da bu tip hayır işlerinde hayırseverlerin ve toplumun yanında olmaya devam edeceğiz. Bir bayram günü açılması da anlamlı ve güzel oldu.  Camilerin yapımında birçok kişinin emeği geçer,  bir tuğla katkısı olan mutlaka mükâfatını alacaktır, emeği geçen herkesten Allah Razı olsun.” dedi.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş da konuşmasında toplumu bir araya getiren camilerin çoğalmasının  insanların dine olan bağlılığını ve bir ülkenin din alanında gelişmişliğini gösterdiğini ifade ederek caminin yapımında emeği geçen herkese ve Beykoz Belediyesi’ne teşekkür etti.  

Değirmendere Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Remzi Çevik ise  “Bu eser, az ya da çok katkıda bulunan çok değerli isimsiz hayır sahiplerinin sayesinde yapılmıştır. Pek çok kişi buraya destek vermiştir. Hepsinden yüce Mevla’mız razı olsun. Sevgili Peygamberimiz ’Kim bu dünyada bir mescit inşa ederse Allah da o kişiye cennette bir köşk hazırlar’. Bu cami inşaatında bir tek tuğlası dahi olan tüm hayır sahiplerinin Cennette birer köşk sahibi olmalarını arzuluyor, bunun için dua ediyoruz.” şeklinde emeği geçenlere teşekkür etti.  

YORUMLAR...