Reklam
Reklam
Uyuşturucu operasyonları sürüyor!

Uyuşturucu operasyonları sürüyor!

Başta Beykoz olmak üzere İstanbul'da son bir ayda düzenlenen 4 operasyonda, uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen 3'ü İranlı 20 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Sentetik ve Ara Kimyasallar Büro Amirliği ekipleri, son bir ayda uyuşturucu ticareti yapan kişilere yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Beykoz başta olmak üzere Fatih, Bakırköy, Esenyurt, Pendik ve Sarıyer'de çeşitli adreslere düzenlenen operasyonlarda 3 kilo 900 gram Afyon sakızı, 28 kilogram eroin, 6 bin 500 adet ecstacy hap, 4 kilogram esrar ile bir miktar bonzai ele geçirildi.

Operasyonlarda 3'ü İranlı 20 kişi gözaltına alındı, adliyeye sevk edilen bu kişilerden 18'i tutuklandı.

Operasyonlardan birinde, narkotik ekipleri, doğu illerinden İstanbul'a getirilen eroinin yurt dışına gönderileceği bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Aksaray'daki bir adrese operasyon düzenleyen ekipler, 4 kişiyi gözaltına aldı. Emniyete getirilen zanlıların yurt dışına gönderilmek üzere 13 kilogram eroini Kurtuluş'taki bir evde sakladığı belirlendi. Söz konusu adreste 13 kilogram eroin ele geçirildi, gözaltına alınan 4 kişiden C.Y'nin ''terör örgütü propagandası yapma ve para toplama'' suçundan emniyette kaydı bulunduğu bildirildi.

Narkotik polislerince düzenlenen başka bir operasyonda, 27 suçtan emniyette kaydı bulunan, 5 suçtan hakkında yakalama kararı olan Oğuz E. (22) gözaltına alındı. Üzerinde 3 bin 500 adet ecstacy hap ele geçirilen Oğuz E, emniyetteki işlemlerin ardından tutuklandı.

Polis ekiplerinin Pendik'te düzenlediği başka bir operasyonda, şüphe üzerine durdurulan minibüste arama yapıldı. ''Lady'' adlı narkotik köpeğiyle minibüste yapılan aramada, aracın lastiklerinin içinde zulalanmış 10 kilogram eroin ele geçirildi. Gözaltına alınan 2 kişi, emniyetteki işlemlerin ardından tutuklandı.

 

YORUMLAR...