Reklam
Reklam
Beykoz’a 8 modern spor sahası yapılıyor

Beykoz’a 8 modern spor sahası yapılıyor

Beykoz Belediyesi ve TFF işbirliğiyle ilçeye 8 yeni spor sahası yapımına başlandı. 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nin Riva’ya gelmesiyle ilçedeki spor yatırımları da hız kazandı. Beykoz Belediyesi ve TFF işbirliğiyle ilçeye 8 yeni spor sahası yapımına başlandı. 

Türkiye Futbol Federasyonu ve Beykoz Belediyesi arasında varılan işbirliğiyle ilçedeki gençlerin spor alanları artıyor, her mahalle spor sahası imkânına kavuşuyor.

Mahmutşevketpaşa, Rüzgarlıbahçe, Dereseki, Akbaba, Kanlıca,  Kaynarca, Örnekköy, Yenimahalle’de açılacak spor sahalarında geleceğin yıldız futbolcuları yetişecek, gençler bu sahalarda sporla içi içe vakit geçirecek.

Spor sahası yapım çalışmaları kapsamında Dereseki, Kaynarca, Mahmutşevket ve Öğümce de zemin imalatları sürüyor.  Beykoz Belediyesi sahaların zemin, duvar, çevre düzenlemesi ve soyunma kabinlerini yaparken TFF de halı saha döşeme ve çevre çitini tamamlayacak.

İlçede faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri de eğitim ve antrenman çalışmalarında bu sahalardan istifade edebilecek.

Beykoz’un spor yatırımlarıyla günden güne cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Türkiye Futbol Federasyonu’nun Beykoz’a gelmesi konusunda gösterdiğimiz kararlılık ve iyi niyet neticesinde ilçemiz futbolun kalbinin attığı yer oldu. Milli Takımlar tüm eğitim, hazırlık ve alt yapı çalışmalarını burada yürütüyor. Futbolumuzla ilgili kararlar burada alınıyor. Geleceğin Ardalar’ı, Buraklar’ı, Selçuklar’ı burada yetişiyor. Uluslararası niteliklere sahip bu kompleks hem ülkemize hem de Beykozumuz’a büyük katma değer sağlıyor. Milli Takımlarla yaptığımız iş birliğini mahalleler düzeyine taşıyarak 8 yeni sahanın yapımına başladık. Buralardan yetişecek sporcular ülke futboluna yeni vizyon ve güç katacaktır. Belediye olarak futbolun yanı sıra tüm spor dallarının ilçemizde gelişmesi için desteğimiz her zaman devam edecek.” dedi.

8 spor sahanın yılsonuna kadar gençlerin hizmetine sunulması hedefleniyor.

YORUMLAR...