Reklam
Reklam
Türkiye’nin en büyük kent ormanı Beykoz Belediyesi’ne devredildi!

Türkiye’nin en büyük kent ormanı Beykoz Belediyesi’ne devredildi!

Türkiye’nin en büyük kent ormanı olan Kanuni Sultan Süleyman Parkı’nın resmi olarak Beykoz Belediyesi’ne devri gerçekleşti.

Türkiye’nin en büyük kent ormanı olan Kanuni Sultan Süleyman Parkı (Elmalı Kent Ormanı), resmi olarak Beykoz Belediyesi’ne devri gerçekleşti.

Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü’nden Erhan Çetinkaya ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in protokol sözleşmesini imzalamasıyla Türkiye’nin en büyük kent ormanı Beykoz Belediyesi’ne 29 yıllığına devredildi.

Başkanlık makamında gerçekleşen imza törenine; Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Gülbasar, Salim Öztürk, Muharrem Kaşıtoğlu ve Salih Elmas’ta katıldı.

Beykoz halkı için göz kamaştıran bir proje!

İçine Nikah Sarayı’nın ve Macera Parkı’nın da yapılacağı güzel, ciddi bir projenin altına imza atmaktan dolayı gurur duyduklarını vurgulayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “İhale ile İşletme Müdürlüğü burayı bize devrettiler. 24 Temmuz’da ihalemiz yapıldı. 31 Temmuz itibari ile de imza atarak bunu sonuçlandırmış olacağız. Burada 7 tane park var. Toplam alanı 784 hektar. Yani 7 bin 840 dönümlük bir alan burası. 1.etabın İşletme Müdürlüğü belirli bir bölümünü yapmışlardı. Olduğu şekliyle burayı bize devrediyorlar. Sonrasında orada eksik kalan kısımları biz tamamlayacağız. 29 yıl süreyle burayı kiraladık. Bittiğinde bölgemiz için çok kazançlı bir kent ormanı kazanacağız. İstanbul’da Orman Bakanlığımız iki tane kent ormanı gerçekleştiriyor. Birisi karşıda; diğeri ise buradadır. Bu kent ormanı İstanbul’un ve Türkiye’nin en büyük kent ormanıdır, diyebilirim. Bu sadece bizim Beykoz’a ait değil, tüm İstanbullunundur. Burası çok büyük bir kullanım alanı olacaktır. Çok ciddi bir proje. Tahmini bütçe 200 milyon lira düşünülmüş ama 1.etabın sadece 50-60’a çıktığını hesaba katarsanız çünkü şu ana kadar 30 küsur bir para harcandı. Bu 7 etaplı bir proje 200 milyonluk bir tahmini bütçeye girmeyebilir. Ortaklık gerektiren belki 300 milyonu geçecek bir projedir. 1.etabın içerisinde macera parkımızda olacaktır. Bunu 1 yıl içerisinde hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Bu proje bittiğinde bölgemize hayat verecek bir yer olacaktır. Beykoz halkı için göz kamaştıran bir proje olacaktır. Beykoz Belediyesi olarak böyle güzel bir işin içerisinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. İlçemiz için hayırlı olsun” dedi.

Sonrasında sözleşmeye imza atan Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü’nden Erhan Çetinkaya’da büyük bir proje olduğuna dikkat çekerek, Beykoz halkına hayırlı olmasını diledi.

YORUMLAR...