Reklam
Reklam
Beykoz’da Doğu Karadeniz ve KAİ derneklerinin durumu tartışmaya açıldı!

Beykoz’da Doğu Karadeniz ve KAİ derneklerinin durumu tartışmaya açıldı!

Beykoz Yöre Dernekleri Birliği’ne yeni üye olan Trabzon ve Ardahan derneklerinin ardından Doğu Karadenizliler ile KAİ Derneği’nin durumu tartışmaya açıldı.

Beykoz’da faaliyet yürüten 16 yöre derneğinin bir araya geldiği Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği’ne iki yeni üye dahil edildi. Beykozlu Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği ile Ardahanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği birliğin yeni üyeleri oldu.

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği Ağustos ayı olağan toplantısını Beykozlu Rizeliler Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Yöre Dernekleri Birliği Dönem Başkanı olan Beykoz Samsunlular Dernek Başkanı Ömer Altun başkanlığında yapılan toplantıda iki il derneğinin birliğe üyelik başvurusu görüşüldü.

Toplantıya katılan yöre dernek başkanlarının aldığı karar doğrultusunda Beykozlu Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği ile Ardahanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği birliğin yeni üyeleri oldu. Böylelikle 16 olan üye sayısı 18’e çıkmış oldu.

Doğu Karadeniz ve KAİ tartışılıyor!

Beykozlu Trabzonlular Derneği’nin kurulmasının ardından Beykoz’da Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tüm illeri dernekleşerek birliğe üye oldu. Böyle olunca da Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin birlik içerisindeki durumu konuşulmaya başlandı. Aynı şekilde Beykoz Ardahanlılar Derneği’nin de birliğe dahil edilmesi ile Kars Ardahan Iğdır Derneği’nin durumu da Yöre Dernekleri Birliği içerisinde tartışılır hale geldiği öğrenildi.

YORUMLAR...